نویسنده: محسن وزیری
// سه شنبه, ۲ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۹

کیجی اینافونه از بازی ReCore می‌گوید: اطلاعاتی درباره روبات ها، دنیای بازی و بیشتر

ReCore یکی از بازی‌های هیجان‌انگیزی بود که در کنفرانس E3 مایکروسافت به صورت انحصاری برای ایکس‌باکس وان معرفی شد. کیجی اینافونه سازنده‌ی صاحب‌نام بازی در مصاحبه‌ای کمی بیشتر در مورد این بازی و اینکه باید انتظار چه چیزی را بکشیم، صحبت می‌کند.

مارک پاچینی، کارگردان بازی و کیجی اینافونه درباره‌ی اولین تریلر بازی که در کنفرانس مایکروسافت پخش شد صحبت می‌کنند و در مورد نکاتی چون محیط بازی و وضعیت آن، تمرکز بازی روی المان‌های نجات و بقا و طرز استفاده از روبات‌ها برای حل معماها در بازی صحبت می‌کنند.

اینافونه بار دیگر با استودیوی آرماچور همکاری کرده است و این بازی را تجربه‌ای هیجان‌انگیز می‌داند. مارک پاچینی، کارگردان بازی رابطه‌ی شخصیت اصلی با یکی از روبات‌های بازی را که در ابتدای تریلر می‌بینیم، رابطه‌ای نزدیک توصیف می‌کند. این روبات که شبیه یک سگ طراحی شده، مَک نام دارد و او و صاحبش قصد دارند انسانیت را دوباره به سیاره بازگردانند و البته خیل عظیمی از روبات‌های دیگر وجود دارند که نمی‌خواهند این اتفاق بیفتد. در ابتدای تریلر، طوفانی از شن را دیدیم که محیط بازی را تغییر داد تخته‌سنگ‌ها و غارهای پنهان را آشکار کرد، این موارد روی نقشه‌ی بازی و گیم‌پلی هم تأثیر مستقیم می‌گذارند.

در این دنیا تعداد بسیار کمی انسان وجود و دارند و دختری که شخصیت اصلی بازی است، در میان روبات‌ها تنها است. با پیشروی در بازی روبات‌های جدیدی پیدا می‌کنید که بعضی‌ها دوست و برخی دیگر دشمن شما می‌شوند. به گفته‌ی اینافونه تمرکز اصلی این بازی روی نحوه‌ی زندگی و بقای شخصیت اصلی در این دنیا است. هرچه بیشتر به زیر زمین بروید و در غارها جستجو کنید،‌ دشمنانی را خواهید یافت که قوی‌تر و پیشرفته‌تر هستند.

در درگیری با روبات‌های دشمن دیدیم که مک خودش را برای نجات جان صاحبش فدا کرد اما هسته‌ی آبی‌رنگ او باقی‌ ماند. ضمیر ناخودآگاه او در این هسته وجود دارد و با قرار دادن آن در روبات دیگری، مک می‌تواند در شکل دیگری دوباره زنده شود. همانطور که از اسم بازی‌ هم برمی‌آید، این هسته‌ها نقشی اساسی در گیم‌پلی ایفا می‌کنند. می‌توانید هسته‌ی روبات‌ها از آن‌ها خارج کنید و کارهای متفاوتی با آن انجام دهید، مثلاً به وسیله‌ی آن هسته‌های دیگر را تقویت کنید یا روبات دیگری را زنده کنید.

داستان بازی یک داستان حماسی و سرشار از رمز و رازها و ماجراجویی‌ها است. روبات‌ها نقشی اساسی در این ماجراجویی بازی می‌کنند و تعدد آن‌ها و گوناگونی‌شان، منجر به یک تجربه‌ی غنی و کامل می‌شود. روبات‌های مختلفی می‌توانند همراه شخصیت اصلی شوند که هرکدام با ویژگی‌های خاص خودشان، تجربه‌ای متفاوت ارائه می‌کنند.

اینافونه در این بازی، آینده‌ی محتمل انسان‌ها را ترسیم کرده است و به گفته‌ی خودش می‌خواهد اثری بسازد که نشان دهد انسان‌ها چه مسیری را طی می‌کنند و انسانیت، چطور پایان می‌یابد.

ReCore در سال ۲۰۱۶ انحصاراً برای ایکس‌باکس وان عرضه می‌شود.

منبع: DualShockers


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده