نویسنده: یاشار ظروفی
// شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۳۰

نینتندو: توسعه بازی های جدید به زمان بیشتری نیاز دارد

رئیس نینتندو می‌گوید امروزه توسعه بازی‌ها زمان‌بر، پیچیده و حرفه‌ای‌تر شده و این امری اجتناب‌ناپذیر است.

تقریبا ۱۵ سال پیش، عرضه یک سه گانه کامل برای یک کنسول امر عجیبی به حساب نمی‌آمد همانطور که برای عناوینی مانند گیرز آو وار، مس افکت، آنچارتد یا توم ریدر دیدیم که این اتفاق افتاد. اما امروزه شاهد آن هستیم که زمان لازم برای توسعه عناوین بزرگ، کاملا از کنترل خارج شده است و ممکن است در جریان توسعه، استودیوی سازنده یک نسل از کنسول‌ها را برای عرضه از دست بدهد.

برای مثال در نسل هشتم و کنسول‌های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، شاهد عرضه عناوین بزرگی چون GTA و الدر اسکرولز نبودیم و متاسفانه تمام نشانه‌ها حاکی از آن است که احتمالا از این به بعد شرایط حتی بدتر هم می‌شود.

از سال ۲۰۰۶ که کنسول Nintendo Wii عرضه شد، شرکت نینتندو تمرکز خود را بر روی سخت‌افزارهای ساده‌تر و بازی‌هایی گذاشت که پیچیدگی‌های عجیب و غریبی ندارند و می‌توان آن‌ها را ساده‌تر هم تولید کرد اما حتی آن‌ها هم نتوانستند از این واقعیت که تولید بازی‌های جدید نیاز به منابع بیشتری دارد و تولید آن‌ها هم زمان بیشتری می‌طلبد، فرار کند.

شونتارو فوروکاوا، رئیس شرکت نینتندو، اخیرا به سرمایه‌گذاران خود اینگونه توضیح داده است:

«توسعه بازی امروزه بیشتر زمان می‌برد، پیچیده‌تر شده و حرفه‌ای‌تر است. این امری اجتناب‌ناپذیر است. برای مقابله با این وضعیت، ما دائما در حال گسترش منابع مورد نیاز برای توسعه هستیم و سرمایه‌گذاری‌های ضروری برای این کار انجام می‌دهیم.»

بازی Fortnite (فورتنایت) شرکت اپیک گیمز روی کنسول نینتندو سوییچ

تاکاشی تروکا، مدیر اجرایی نینتندو، نیز صحبت‌های فوروکاوا را تایید کرده و ضمن تاکید بر اینکه نینتندو همچنان در تلاش برای ساخت بازی‌های خاص و سرگرم‌کننده است، اضافه کرده:

«با پیشرفت سخت‌افزارها، اجتناب‌ناپذیر است که توسعه نرم‌افزارها هم زمان بیشتری نیاز دارد اما من معتقد هستم که ما توانستیم در تلاش‌هایمان برای کوتاه کردن چرخه زمانی تولید بازی‌های‌مان، موفق شویم؛ برای مثال، به طور پیوسته تلاش کردیم تا فضای توسعه خود را با عرضه سخت‌افزارهای جدید، رشد دهیم. صرف نظر از اینکه تولید بازی‌ها به زمان بیشتری یا کمتری نیاز داشته باشند، ما همچنان بازی‌هایی می‌خواهیم که سرگرم‌کننده باشند»

خلاصه مطلب این است که احتمالا در کنسول نینتندو سوییچ ۲ احتمالا شاهد بازی‌هایی کمتر از انتظار خود باشیم؛ همانطور که در ایکس باکس سری ایکس و اس و پلی استیشن ۵ شاهد آن بودیم.

نظر شما درباره این موضوع چیست؟ با ما و دیگر کاربران زومجی به اشتراک بگذارید.

 


منبع gamereactor
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده