// سه شنبه, ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۰

اعضای با سابقه ناتی داگ و مایکروسافت استودیو بازیسازی جدیدی تاسیس کردند

اعضای پیشین استودیوهای id Software، ناتی داگ و غیره همزمان با تأسیس استودیو emptyvessel روی یک پروژه بزرگ کار می‌کنند.

در ماه‌های اخیر افراد زیادی با جدا شدن از شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی، استودیوهای مستقل AAA خود را تشکیل داده‌اند و emptyvessel یکی از آن‌ها است. این استودیو از اعضای سابق id Software ،اکتیویژن ،ناتی داگ، کریستال داینامیکس، Striking Distance Studios ،Illfonic و بسیاری دیگر تشکیل شده است.

ایمانوئل پالالیک که پیش‌تر روی آثاری مانند DOOM ،DOOM Eternal ،Killing Floor 3 و بسیاری دیگر کار کرده است، به‌عنوان مدیرعامل و کارگردان در استودیو امپتی‌وسل مشغول است؛ همچنین گرت یانگ که در شرکت‌های مختلف مانند مایکروسافت، اکتیویژن، دیزنی و اید سافت‌ور فعالیت داشته است مسئولیت مدیریت استودیو را برعهده دارد. میک گوردون که به‌دلیل کار خود روی بازی‌های دووم و دووم ایترنال شناخته شده است نیز به‌عنوان آهنگ‌ساز در این استودیو فعالیت خواهد داشت.

پالالیک در مورد دلیل تأسیس این استودیو اظهار داشت: «بسیاری از توسعه‌دهندگان مانند من با رویای خلق دنیای خودمان کار خود را آغاز کرده‌ایم. ما معتقد هستیم که با متمرکز کردن و ایجاد هماهنگی در قدرت‌های خود می‌توانیم آثار AAA باکیفیتی را در یک تیم کوچک‌تر توسعه دهیم. صنعت بازی‌های ویدیویی بارها افراد فعال در این حوزه را که با تمام وجود به خلق دنیاهای متفاوت می‌پردازند نادیده گرفته است؛ ما در emptyvessel قصد تغییر این روایت را داریم تا بتوانیم به چنین رویایی برای سازندگان حقیقت ببخشیم.»

یانگ در مورد روند انجام کارها در استودیو امپتی‌وسل گفت: «صنعت ما در دوراهی تجارت و استعداد قرار گرفته است. ما در emptyvessel رویکردی با اولویت توسعه‌دهندگان در هدایت و اجرا خواهیم داشت. ما متوجه این موضوع هستیم که هر نو‌آوری‌ای در صنعت با ریسک کردن سازندگان در ساخت یک آی‌پی جدید یا نسخه بعدی از یک سری بازی میلیون دلاری شکل گرفته است. اثر موفق بعدی صنعت می‌تواند هرچیزی باشد.»

این استودیو در شبکه مجازی ایکس یا توییتر سابق اعلام کرد که در حال توسعه یک «شوتر ایمرسیو» با نام The System است؛ این اثر با آنریل انجین 5 ساخته خواهد شد.


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده