// یکشنبه, ۱۸ تیر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۴

بازگشت دموهای ID@Xbox در هفته جاری

شرکت مایکروسافت از جدیدترین برنامه ID@Xbox Demo Fest رونمایی کرده است که شامل دموی بیش از ۴۰ بازی روی ایکس باکس است.

قرار است برنامه ID@Xbox Demo Fest بار دیگر از روز ۲۰ تیر (۱۱ ژوئیه) شروع شود و این بار شامل دموی بیش از ۴۰ بازی روی ایکس باکس است. این دموها تنها به‌مدت یک هفته روی داشبورد ایکس باکس حاضر خواهند بود، اما احتمال دارد برخی از آن‌ها مجددا در بخش دمو عرضه شوند. البته چندین و چند دمو در آخر هفته حذف خواهند شد و دیگر قابل بازی نیستند.

گفتنی است دموهای حاضر در این جشنواره با دموهای معمولی فرق دارند. آن‌ها در زمانی منتشر نمی‌شوند که ساخت بازی تقریبا تمام شده است، بلکه پروژه‌هایی در حال ساخت را نشان می‌دهند. ممکن است نماینده نسخه نهایی نباشند. زیرا بعضی از این بازی‌ها در حال تولید هستند و برخی از آثار در مراحل اولیه توسعه قرار دارند. فهرست کامل دموها در تاریخ ۲۰ تیر اعلام خواهد شد. بااین‌حال هم‌اکنون برخی از بازی‌های حاضر در برنامه، مشخص شده‌اند.

اولین بازی Demonschool از نکروسافت گیمز و Ysbryd است. این بازی نقش‌آفرینی شامل المان‌های تاکتیکی با فضایی ترسناک است. در این ویدیوگیم شما باید در نقش فی، آخرین شکارچی شیاطین از زندگی دانشجویی جان سالم به در ببرید. امکان تجربه مبارزات خاص، ایجاد روابط با دوستان، تکمیل مراحل فرعی و مبارزه با باس‌های غول‌پیکر وجود دارد و درعین‌حال باید راز شیطانی جزیره را هم کشف کنید.

بازی بعدی Lies of P است که البته با وجود حاضر بودن در این جشنواره، دموی آن مدتی قبل از طرف نئوویز عرضه شد. پس همین حالا نیز قابل تجربه است.

برخی بازی‌های حاضر در ID@Xbox Demo Fest جولای ۲۰۲۳

Sea of Stars دموی دیگری است که در این فستیوال حضور خواهد یافت. این بازی ساخته استودیو Sabotage، یک اثر نقش‌آفرینی کلاسیک با مبارزات نوبتی محسوب می‌شود که وقت زیادی را به داستان‌سرایی، اکتشافات و تعامل با محیط اختصاص می‌دهد. بازی نام‌برده، یک اقتباس از آثار کلاسیک داستان دو کودک دوران تحول (Solstice) را روایت می‌کند که قدرت‌های خورشید و ماه را تلفیق می‌کنند تا از جادوی کسوف بهره ببرند.

این جادو تنها قدرتی است که می‌تواند هیولاهای ساخته The Fleshmancer، یک کیمیاگر شیطانی را از بین ببرد. با اینکه دموی Sea of Stars شامل مناطقی است که در بازی نهایی حاضر خواهند بود، اما شامل بخش‌هایی است که اسپویلی مهم از داستان اصلی ندارد. هدف دمو، ارائه حس‌وحال، لحن و فضای بازی بدون لو دادن بخش‌های مهم است.

دموی بعدی هم از بازی The Wandering Village، محصول استودیو Stray Fawn است. این بازی شبیه‌ساز شهرسازی، شما را روی پشت یک موجود سرگردان و غول‌پیکر قرار می‌دهد. باید سکونت‌گاهی بسازید و رابطه‌ای همزیستی با این غول ایجاد کنید. همزمان باید تلاش کنید تا در دنیایی آخرالزمانی که توسط گیاهان سمی مسموم شده، نجات بیابید.

نمایش موجود غول‌پیکر در پوستر دموی The Wandering Village

درنهایت بازی Worldless هم یک دمو دریافت خواهد کرد. این بازی پلتفرمر ماجراجویی دو بعدی توسط Noname و Coatsink توسعه یافته است. در بازی نام‌برده بازیکن باید در داستانی برای افزایش رشد و درک خود، مسیر بین هواپیماهای فیزیکی و اختری را در دنیایی بی‌ریخت طی کند. این دمو شامل برخی از دشمنان، باس‌ها، مهارت‌های قابل باز کردن و چند منطقه برای کاوش با صداگذاری ویژه خواهد بود.

جشنواره ID@Xbox Demo Fest از روز ۲۰ تیر (۱۱ ژوئیه) تا ۲۸ تیر (۱۹ ژوئیه) برگزار خواهد شد.


منبع VG247
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده