// دوشنبه, ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۳

عرضه کارت‌های حافظه جانبی ارزان‌تر برای ایکس باکس

ظاهرا یک کارت حافظه جانبی جدید توسط وسترن دیجیتال برای ایکس باکس درحال ساخت است که ارزان‌تر از کارت‌های سیگیت خواهد بود.

به‌نظر می‌رسد مایکروسافت درحال آماده‌سازی کارت‌های حافظه جانبی جدید توسط شرکت‌های تولید کننده متفاوت است. یک کارت اکسپنشن ۱ ترابایتی برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس در وبسایت Best Buy فاش شده است که قیمتی ۱۷۹.۹۹ دلاری دارد. این اولین کارت حافظه جانبی ایکس باکس است که توسط شرکت سیگیت تولید نخواهد شد.

مایکروسافت نزدیک‌به سه سال پیش و همزمان با کنسول‌های نسل جدید خود، کارت‌های حافظه جانبی هم عرضه کرد. کارت ۱ ترابایتی قیمتی معادل ۲۱۹.۹۹ دلار داشت و منحصرا توسط سیگیت تولید شده بود. بااینکه شاهد گزینه‌های ۵۱۲ گیگابایتی و ۲ ترابایتی هم از این شرکت بوده‌ایم، قیمت آن‌ها بالا است و نرخ کارت‌های مشابه برای پلی استیشن 5 ارزان‌تر شده‌اند.

انتشار این کارت‌ها توسط شرکت دیگری برای ایکس باکس ضروری است و می‌توان امیدوار بود با این کار قیمت آن‌ها متعادل‌تر شوند. در آگهی در وبسایت بست بای که اکنون حذف شده، کارت اکسپنشن یک ترابایتی Western Digital C50 با ۴۰ دلار قیمت کمتر فهرست شده بود. البته که با قیمت ۱۷۹.۹۹ دلاری همچنان این رقم بالایی است؛ به‌خصوص که یک درایو Samsung 980 Pro 1TB PCIe Gen4 اکنون قیمتی ۷۹.۹۹ دلاری دارد.

کارت اکسپنشن وسترن دیجیتال برای ایکس باکس

مایکروسافت یک فضای ذخیره‌سازی مخصوص برای کارت‌های حافظه جانبی در ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس قرار داد که نصب آن‌ها را بسیار ساده‌تر می‌کند؛ اما با یک سازنده قیمت آن‌ها خیلی مناسب کاربران نیست. شرکت سونی هم یک درگاه استاندارد M.2 SSD قرار داده که به کاربران پلی استیشن 5 اجازه می‌دهد به درایوهای متفاوتی دسترسی داشته باشند و حتی درایوهای PCIe Gen4 هم قابل نصب روی این کنسول هستند.

هنوز مشخص نیست کارت حافظه جانبی یک ترابایتی وسترن دیجیتال چه‌زمانی برای ایکس باکس عرضه خواهد شد و باید منتظر اعلام رسمی مایکروسافت یا وسترن دیجیتال بمانیم.


منبع TheVerge
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده