نویسنده: مهدی اسدی
// سه شنبه, ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۹

پرطرفدارترین بازی‌ های فروشگاه پلی استیشن در سال ۲۰۲۲

سونی فهرستی از پردانلودترین بازی‌های PS4 و PS5 را در سال ۲۰۲۲ منتشر کرده که بازی‌هایی مانند مدرن وارفر 2 و God of War Ragnarok بالاتر از سایرین قرار می‌گیرند.

طبق اعلام وب‌سایت شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی، بازی‌ Call of Duty: Modern Warfare 2 جلوتر از God of War Ragnarok و NBA 2K23 و بازی‌هایی مانند Elden Ring و Madden NFL 23 صدر جدول بیشترین دانلود بازی‌های PS5 در آمریکا و کانادا را در سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص داده است. در اروپا اما فیفا 23 بیشترین آمار دانلود را به خود اختصاص داده و بعد از آن Modern Warfare 2 و God of War و Elden Ring قرار دارند. GTA 5 نیز همچنان بعد از این بازی‌ها دیده می‌شود.

Gran Turismo 7 به‌عنوان جدیدترین بازی فرست پارتی سونی از پرفروش‌ترین مجموعه پلی استیشن در رتبه نهم منطقه آمریکا و کانادا و ششم اروپا از این فهرست قرار دارد. این درحالی است که Horizon Forbidden West در هر دو منطقه هشتم است.

پردانلودترین بازی های پلی استیشن استور

Modern Warfare 2 علاوه‌بر PS5 در کنسول پلی استیشن 4 نیز پیشرو است. GTA 5 در چارت PS4 دوم است و Minecraft و FIFA 22 در رده‌های بعدی قرار دارند. نکته جالب توجه قرار گرفتن God of War Ragnarok در رتبه پانزدهم است. Gran Turismo 7 در جدول رده بندی PS4 نوزدهم است و Horizon Forbidden West بعد از آن قرار دارد.

در رده‌های بالای جدول دانلودهای PlayStation VR نیز بازی Beat Saber و Job Simulator قرار دارد. Superhot VR نیز در رتبه سوم قرار گرفته و Creed: Rise to Glory مثل سال گذشته در هر دو منطقه چهارم است.

Fall Guys پردانلودترین بازی رایگان آمریکا و اروپا بوده و Fortnite دوم است. Call of Duty: Warzone/Warzone 2.0 نیز در چارت آمریکا سوم و در اروپا دوم است.

در پایان نظرات خود را در اینباره با زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده