// دوشنبه, ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۷

امکان تجربه رایگان محدود The Last of Us Part 1 برای کاربران پلی استیشن پلاس پرمیوم

همزمان با پخش سریال The Last of Us، یک نسخه آزمایشی دو ساعته از بازی آن برای کاربران سرویس پلی استیشن پلاس سطح پرمیوم منتشر شده است.

دو ساعت ابتدایی بازی The Last of Us Part 1 برای کاربران پلی استیشن پلاس سطح پرمیوم منتشر شده است. پلی استیشن پلاس پرمیوم که بالاترین سطح سرویس نامبرده است، به بازیکنان اجازه دسترسی به نسخه‌های آزمایشی با زمان محدود، استریم ابری و کاتالوگی از آثار پلی استیشن 1، پلی استیشن 2، پلی استیشن پرتابل و پلی استیشن 3 ازطریق استریم را می‌دهد.

به‌نظر اضافه شدن این نسخه آزمایشی از ریمیک آخرین ما برای پلی استیشن 5 با زمان پخش اولین قسمت از سریال The Last of Us توسط HBO که با استقبال منتقدان رو‌به‌رو شد همخوانی دارد. بازی The Last of Us Part 1 به‌عنوان یک بازآفرینی وفادار به بازی اصلی با گیم‌پلی و کنترل‌های مدرن عرضه شد؛ اثری که ابتدا در سال ۲۰۱۳ برای PS3 منتشر شد و سال ۲۰۱۴ برای پلی استیشن 4 هم در دسترس قرار گرفت.

همچنین این ریمیک شامل تنظیمات دسترسی‌پذیری گسترده برای افراد دارای معلولیت است که از بین آن‌ها می‌توان به توضیحات صوتی برای لحظات سینمایی و بازخورد لمسی برای گفتگوها اشاره کرد. شرکت سونی به‌تازگی مشخص کرد نسخه پی‌سی این اثر هم ازطریق استیم و فروشگاه اپیک در تاریخ ۱۲ اسفند (۳ مارس) منتشر خواهد شد.

ماه قبل بود که کریگ مازین، یکی از نویسندگان و خالقان نمایش HBO این اثر ادعا کرد The Last of Us بهترین داستان روایت شده در تاریخ بازی است و آن را امری واضح دانست. او ادامه داد از نظرش یکی از دلایل این حرف آن است که پروتاگونیست‌های اثر به‌جای موجودات فراطبیعی انسان‌های عادی هستند:
«آن‌ها چیزی از چشمان خود شلیک نکردند. آن‌ها تنها انسان بودند و این به‌خودی‌خود در بازی‌ها بسیار کمیاب است. این واقعیت که آن را بسیار متعادل نگه داشتند و کاری کردند آن را واقعا حس کنید امری بود که هرگز چیزی مثل آن تجربه نکرده بودم و من از سال ۱۹۷۷ در حال تجربه بازی‌های ویدئویی هستم».


منبع VGC
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده