نویسنده: حسن اکرامی
// جمعه, ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

انتشار جزئیات بیشتر در مورد دشمنان و منطقه Below بازی The Callisto Protocol

استودیو استرایکینگ دیستنس جزئیات جدیدی در مورد تنوع دشمنان و یک محیط زیرزمینی به نام Below بازی The Callisto Protocol را منتشر کرد.

بازی The Callisto Protocol بازیکنان را در نقش جیکوب به یک زندان متروکه فوق امنیتی می‌برد که در یک قمر مرده‌ی سیاره‌ی مشتری ساخته شده است. درحالی‌که این مکان می‌تواند برای یک اثر علمی تخیلی و وحشت بقا بسیار مناسب باشد، به نظر می‌رسد سازندگان مناطق گوناگونی در آن قرار داده‌اند تا شاهد محیط‌های عمیق و چندلایه باشیم.

به‌تازگی استودیو استرایکینگ دیستنس، سازنده‌ی بازی The Callisto Protocol در یک پست بلاگ پلی استیشن مکان جدیدی به نام Below را معرفی کرد که شبکه‌ای از تونل‌های زیرزمینی و گذرگاه‌های تاریک را زیر زندان بلک آیرون تشکیل داده است. به‌گفته آسیم زبیر، کارگردان هنر محیطی بازی، منطقه‌ی Below از نظر زیبایی‌شناسی می‌تواند طراحی متفاوتی نسبت به طراحی علمی-تخیلی سایر بخش‌های بازی ارائه دهد.

هیولای بازی The Callisto Protocol در محیط تاریک

زبیر در این‌باره توضیح داد: «Below منحصر‌به‌فرد است. زیرا بیشتر آن براساس مواد و شکل‌های دنیای واقعی طراحی شده است. محیط Below در تضاد با طراحی علمی-تخیلی بسیاری از محیط‌های دیگر بازی طراحی شده است و به بازیکن اجازه می‌دهد خود را در فضایی آشنا و قابل ارتباط احساس کند. همچنین این منطقه به بازیکن اجازه می‌دهد به گذشته‌ی اولین تلاش بشریت برای استعمار این قمر مرده نگاهی داشته باشد».

به‌گفته‌ی زبیر، بازیکنان می‌توانند در منطقه‌ی Below فرصتی عالی برای کاوش و پیدا کردن مناطق پیدا کنند. همچنین این منطقه فرصت مناسبی جهت استفاده از فضا برای داستان‌گویی محیطی قانع‌کننده‌ای را فراهم می‌کند.

در همین حال، گلاکو لونگی، طراح شخصیت بازی جزئیات بیشتری در مورد Biophage ارائه کرده است. این دسته از دشمنان به‌عنوان اولین هیولاهایی شناخته می‌شوند که بازیکنان در داستان The Callisto Protocol با آن‌ها رو‌به‌رو خواهند شد. لونگی در این‌باره گفت: «ما با ایده‌ی انسان‌های آلوده شروع کردیم تا بخشی از ترس مربوط‌به این باشد که چه اتفاقی برای آن‌ها افتاد و ممکن است برای شما نیز همین اتفاق بیفتد».

طرحی از بایوفاژ در بازی The Callisto Protocol

بازیکنان در بازی The Callisto Protocol با ۱۱ دشمن متفاوت و منحصر‌به‌فرد رو‌به‌رو خواهند شد که نمونه اولیه‌ی آن‌ها Grunt است. لونگی در این‌باره می‌گوید: «Grunt شکاف بین انسان‌ها و هیولایی‌‌های جهش‌یافته‌تر را پر می‌کند. اندام، بدن و آناتومی آن‌ها تا حدودی به انسان شبیه است». سپس بازیکنان با دسته‌ی Rusher مواجه خواهند شد که به علت داشتن اندام‌های شکسته و پیچ‌خورده، کج حرکت می‌کنند. این دشمنان می‌توانند به سرعت روی بازیکنان بپرند و حتی روی دیوارها راه بروند.

بازی The Callisto Protocol قرار است در تاریخ ۲ دسامبر (۱۱ آذر) امسال روی پلتفرم پی سی و کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس عرضه شود.

شما می‌توانید نظرات خود درباره‌ی جدیدترین اخبار بازی را با تیم زومجی در میان بگذارید.


منبع Gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده