نویسنده: محمدحسین خلجی
// یکشنبه, ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

رکوردشکنی بازی Sonic Frontiers از حیث تعداد بازیکن همزمان

بازی Sonic Frontiers با رسیدن به عدد ۱۹.۱۸۱ بازیکن همزمان روی فروشگاه استیم توانسته است رکورد این مجموعه را از این منظر بشکند.

هفته پیش بود که بازی Sonic Frontiers، جدیدترین بازی از مجموعه سونیک منتشر شد و اکنون باتوجه‌به آمار SteamDB مشخص شده این بازی از نظر تعداد بازیکن همزمان روی پلتفرم استیم رکوردشکنی کرده است. بیشترین بازیکن همزمان این اثر ۱۹.۱۸۱ نفر بوده است. این رکورد پیش‌تر در اختیار Sonic Mania که نزدیک به پنج سال پیش ثبت شد، بود و آن اثر توانسته بود ۱۱.۹۳۷ بازیکن همزمان به خود جذب کند.

این رکورد حاکی از آن است که استقبال نسبتا خوب منتقدان از سونیک جدید باعث شده است بازیکنان بیشتری در مقایسه با دیگر بازی‌های مجموعه سونیک جذب Sonic Frontiers شوند. تا امروز بیشترین آمار بازیکن همزمان از آثار مجموعه سونیک به شرح زیر است:

  1. Sonic Frontiers با ۱۹.۱۸۱ بازیکن
  2. Sonic Mania با ۱۱.۹۳۷ بازیکن
  3. Sonic & All-Stars Racing Transformed با ۵.۸۶۱ بازیکن
  4. Sonic Origins با ۲.۶۶۸ بازیکن
  5. Sonic Forces با ۲.۰۵۸ بازیکن
  6. Sonic Generations با ۱.۶۸۶ بازیکن
  7. Team Sonic Racing با ۱.۰۵۶ بازیکن
  8. Sonic Lost World با ۲۵۲ بازیکن

بازی Sonic Colors Ultimate که سال گذشته منتشر شده بود، به‌صورت انحصاری روی فروشگاه اپیک منتشر شده است و بنابراین آماری از بازیکنان آن روی استیم در دسترس نیست. رکوردشکنی Sonic Frontiers برای سگا و سونیک تیم حائز اهمیت خواهد بود و این یک خروجی قابل‌توجه برای شرکت و استودیو نامبرده است.

وقتی منتقدان نسخه پیش‌نمایش بازی را در مدتی پیش تجربه کردند، نظرات متفاوتی نسبت به آن داشتند؛ هرچند عرضه نهایی بازی با استقبال نسبی آن‌ها رو‌به‌رو شد و بازی متای ۷۲ را دریافت کرد. همچنین بازی روی شبکه استیم درجه‌بندی «بسیار مثبت» را دریافت کرده است و SteamDB ادعا کرده بیش از ۹۰ درصد بازیکنان نظر مثبتی برای بازی Sonic Frontiers ثبت کرده‌اند.

بازی Sonic Frontiers در تاریخ ۱۷ آبان (۸ نوامبر) روی پلتفرم‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس، نینتندو سوییچ و پی‌سی عرضه شده است.


منبع VGC
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده