نویسنده: علی گودرزی
// پنجشنبه, ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

وجود لودینگ های فوق سریع در بازی فاینال فانتزی 16 به لطف قدرت کنسول PS5

نائوکی یوشیدا، تهیه‌کننده و رهبر پروژه‌ی فاینال فانتزی 16 در مصاحبه‌ی جدید خود از وجود جلوه‌های گرافیکی خیره‌کننده و لودینگ‌های بسیار پرسرعت در این بازی خبر داد.

به‌تازگی و در جریان آخرین اخبار بازی، نائوکی یوشیدا که تهیه‌کننده و رهبر پروژه‌ی فاینال فانتزی 16 به‌حساب می‌آید، طی جدیدترین مصاحبه‌اش با بلاگ پلی استیشن از بهره‌گیری سازندگان این اثر از قدرت پردازش بسیار بالای پلی استیشن 5 در جهت دستیابی به‌جلوه‌های گرافیکی زیباتر و لودینگ‌های سریع‌تر صحبت کرده است. در مکالمه‌ی یوشیدا با بلاگ پلی استیشن چنین می‌خوانیم:

«با وجود قدرت پردازش فزاینده‌ی پلی استیشن 5 بدیهی است که بتوانیم جلوه‌های گرافیکی چشم‌نوازتر از قبل را نمایش بدهیم. اما این لودینگ‌های فوق‌سریع هستند که من را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در فاینال فانتزی 16 شما می‌توانید به‌صورت مستقیم از کات‌سین‌های داستانی به‌صحنه‌ی نبردهای داخل بازی جابه‌جا شوید؛ بدون اینکه صفحه‌ها لودینگ، سرعت این انتقال را پایین بیاورند؛ موردی که از کند شدن روال گیم‌پلی جلوگیری می‌کند. تمامی این موارد به‌لطف قدرت کنسول پلی استینش 5 ممکن شده است. کنسول نسل ۹ شرکت سونی به‌ما اجازه می‌دهد تا فاینال فانتزی 16 را به‌‌همان اثر فوق‌العاده هیجان‌انگیزی که قرار بود باشد، تبدیل کنیم».

یوشیدا در این مصاحبه خیلی به‌جزئیات فنی بازی و نحوه‌ی بهره‌گیری فاینال فانتزی 16 از قدرت‌های خاص پلی استیشن 5 مثل قابلیت‌های دوال‌سنس و امکانات ویژه‌ی PS5 جهت ارائه‌ی صدای سه‌بعدی عالی اشاره نکرد. درحالی که مدت‌ زیادی تا انتشار بازی باقی است، احتمالا جزئیات بیشتری از مشخصه‌های فنی Final Fantasy 16 طی ماه‌های آینده با بازیکنان به‌اشتراک گذاشته خواهد شد.

بازی Final Fantasy 16 برای عرضه در تابستان سال ۲۰۲۳ آن هم به‌شکل انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 برنامه‌ریزی شده است. دیدگاهتان درباره‌ی فاینال فانتزی 16 و استفاده‌اش از قدرت کنسول PS5 سونی را برای زومجی بنویسید.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده