نویسنده: مهدی اسدی
// چهار شنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

امکان تجربه بازی Resident Evil Village با هدست VR روی کامپیوتر

مادساز پرکار و شناخته‌شده‌ای که سابقه‌ی ساخت نسخه VR بازی Resident Evil 2 Remake را دارد، این بار امکان تجربه‌ی بازی RE 7 و بازی RE Village با هدست‌های واقعیت مجازی کامپیوتری را فراهم کرده است.

Praydog، توسعه‌دهنده‌ی ابزارهای مادسازی و دیگر نرم افزارهای مرتبط با این حرفه‌ است. او پیش از این مادهای باکیفیتی برای ریمیک Resident Evil 2 و ریمیک Resident Evil 3 را برای هدست‌های VR طراحی کرده بود. حالا به نظر می‌رسد که این فرصت برای بازی‌های Resident Evil 7 Biohazard و Resident Evil Village نیز فراهم شده است تا با 6DOF کامل برای هدست‌های واقعیت مجازی پلتفرم پی سی در دسترس قرار بگیرند.

این ماد موقع اجرای هر دو بازی از 6DOF VR، کنترلرهای حرکتی و VRIK پشتیبانی می‌کند. البته براساس توضیحات صفحه‌ی اختصاصی این مادساز در وبسایت Github، پشتیبانی این دو بازی از کنترلرهای حرکتی هنوز در دست توسعه قرار دارد.

کنترلرهای حرکتی Resident Evil 7 و Village در محیط VR، این اجازه را به بازیکن می‌دهند تا آزادانه از دست‌های خود در گیم‌پلی بازی استفاده کند و بیش‌ازپیش در مبارزات و درگیری‌های جریان بازی غوطه‌ور شود.

محیط بازی Resident Evil 7

همان‌طور که می‌دانید، بازی Resident Evil 7 قبلا هم یک نسخه‌ی رسمی VR را دریافت کرد که در انحصار پلی استیشن قرار داشت. البته آن نسخه‌ی رسمی حتی از ساده‌ترین ویژگی‌هایی که Praydog در ماد پی سی بازی قرار داده هم محروم است. لذا با اینکه تجربه‌ی Resident Evil 7 در محیط VR ممکن است برای شما تازگی نداشته باشد، این مادها می‌توانند تجربه‌ی به مراتب جذاب‌تری را برای کاربر ایجاد کنند.

کاربرها می‌توانند این مادها را ازطریق صفحه Praydog در Github دریافت کنند و در صورت تمایل در وبسایت Patreon به حمایت از دیگر کارهای او بپردازند. توجه داشته باشید که مادهای Resident Evil 7 و Village قطعا مشکلاتی هم دارند. با این وجود، آن‌ها می‌توانند تجربه‌ی نفس گیر و بسیار سرگرم‌کننده‌ای را برای علاقه‌مندان به ژانر وحشت فراهم کنند. براساس اخبار بازی می‌دانیم که این مادها به‌صورت مداوم اصلاح و بازبینی می‌شوند. امکان گزارش مشکلات ازطریق صفحه‌ی Github نیز فراهم شده است.


منبع vg247
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده