نویسنده: هومن فلاحی
// چهار شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

تاسیس استودیو جدید Beenox در مونترال برای کار روی بازی کالاف دیوتی موبایل

استودیوی Beenox که پشتیبانی محتوای فصلی بازی Call of Duty: Warzone را بر عهده دارد، شعبه‌ی جدیدی در شهر مونترال کانادا تاسیس می کند.

روز گذشته استودیوی بازی‌سازی کانادایی Beenox اعلام کرد شعبه‌ی جدیدی از این شرکت به‌زودی در شهر مونترال آغاز به‌کار خواهد کرد. دفتر مرکزی Beenox در شهر کبک قرار دارد و بنابراین این شعبه‌ی جدید دومین استودیوی Beenox در ایالت کبک کانادا به‌حساب می‌آيد.

تعداد اعضای شعبه‌‌ی اصلی این استودیو در حال حاضر به ۴۰۰ کارمند می‌رسد که ۱۵۰ نفر از این افراد در طول یک‌سال اخیر به این استودیو پیوسته‌اند. موفقیت‌های ادامه‌دار بازی بتل‌رویال Call of Duty: Warzone باعث شده است تا فشار زیادی روی Beenox که بخش بزرگی از پشتیبانی این بازی آنلاین را برعهده دارد به‌وجود آید و بنابراین نیاز به افتتاح شعبه‌های جدید ایجاد شود. این شعبه‌ی جدید در حال حاضر ۵۰ کارمند دارد و قرار است تا در ماه‌های آینده افزایشی در حدود ۲۰ درصدی در تعداد کلی کارمندان Beenox صورت بگیرد.

وظیفه‌ی هدایت این شعبه‌ی جدید نیز بر عهده‌ی نور پولونی، مدیر استودیوی اصلی Beenox خواهد بود. پولونی که از دو سال پیش به ریاست Beenox منصوب شده است، چیزی در حدود ۲۰ سال سابقه‌ی فعالیت در صنعت بازی‌های ویدیویی دارد و به‌عنوان یکی از اعضای کلیدی ساخت بازی‌های مانند Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 و Crash Team Racing - Nitro-Fueled شناخته می‌شود. پولونی استعدادهای حاضر در شهر مونترال را به‌عنوان یکی از دلایل اصلی تأسیس این شعبه‌ی جدید می‌داند و درخصوص می‌گوید:

«این سرمایه‌گذاری در شهر مونترال قدم جدیدی در جهت رشد استودیو برای ادامه‌ی بلندپروازی‌های ما درباره مجموعه‌ی Call of Duty خواهد بود. ما می‌خواهیم این استودیوی جدید، بازیگری جدی در صحنه‌ی بازی‌سازی پرشور و حرارت مونترال باشد و امیدواریم تا بتوانم استعداد‌های محلی و بین‌المللی را برای انجام این کار جذب کنیم.»

دفتر مرکزی شرکت Beenox در شهر مونترال کانادا

استودیوی Beenox که از سال ۲۰۰۰ در صنعت بازی‌های کامپیوتری فعالیت می‌کند، در سال‌های اخیر به یکی از مهره‌های کلیدی اکتیویژن برای پشتیبانی از محتوای فصلی بازی‌هایی مانند وارزون تبدیل شده است. این استودیو همچنین ساخت یک بازی موبایلی جدید از مجموعه‌ی کالاف دیوتی را نیز در برنامه دارد. براساس گزارش‌های منتشر شده، این بازی معرفی نشده نسخه‌ای از بازی محبوب وارزون برای پلتفرم‌های موبایل است و دیگر تیم‌های داخلی اکتیویژن مانند استودیو Activision Central Tech، استودیوی اسپانیایی Digital Legends و اکتیویژن شانگهای در ساخت این بازی با Beenox همکاری خواهند کرد.

انتخاب مونترال برای تأسیس یک استودیوی بازی‌سازی جدید چندان تعجب‌برانگیز نیست، زیرا براساس گزارش‌ها در حال حاضر چیزی در حدود ۲۱ هزار هنرمند و ۲۳۵ تیم بازی‌سازی و جلوه‌های ویژه در این شهر فرانسوی زبان فعالیت می‌کنند. رونق صنعت بازی‌سازی و حضور استعدادهای و از سوی دیگر معافیت مالیاتی استودیوهای بازی‌سازی از سوی دولت کانادا در این شهر باعث شده است تا ناشران بزرگی به فکر تأسیس تیم‌های بازی‌سازی و پشتیبانی در این منطقه باشند.

لوگوی استودیو Beenox

شرکت بازی‌سازی Amazon Games، استودیو Gearbox Software، استودیو دونت‌ناد، سازندگان بازی موفق گنشین ایمپکت در استودیوی چینی MiHoYo و Quantic Dream از جمله دیگر شرکت‌هایی هستند که در چند سال اخیر نسبت به تأسیس تیم توسعه‌ی جدید در این شهر اقدام کرده‌اند.

رقابت برای به‌خدمت گرفتن توسعه‌دهندگان مستعد و خلاق هر روز جدی‌تر از روز قبل ادامه دارد و حتی هفته‌ی گذشته شاهد خریداری شدن شرکت Haven Studios از شهر مونترال توسط بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی بودیم که اهمیت بالای به‌دست آوردن تیم‌های بازی‌سازی مستقل مستقر در این شهر را برای ناشران بزرگی مثل پلی استیشن نشان می‌دهد.

نظر شما کاربران زومجی در این‌باره چیست؟ شما می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده