// شنبه, ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷

فاش شدن جزئیات تازه از الدن رینگ در رده‌بندی سنی این بازی

ESRB در مدت کمی که تا انتشار Elden Ring باقی ‌مانده، دست به رده‌بندی سنی این بازی زد و همزمان موارد جالبی را از حال‌و‌هوای خشن آن فاش کرده است.

طرفداران سرانجام پس از سال‌ها انتظار کمتر از دو ماه دیگر می‌توانند Elden Ring، جدیدترین بازی هیدتاکا میازاکی را تجربه کنند؛ اثری که مانند سری Dark Souls و بازی Sekiro: Shadows Die Twice برای بسیاری از گیمرها به یکی از مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی چند سال اخیر تبدیل شده است. سازمان ESRB حالا که به تاریخ انتشار الدن رینگ نزدیک می‌شویم، دست به رده‌بندی سنی این بازی اکشن-نقش‌آفرینی جهان باز زده است. از اطلاعاتی که در صفحه‌ی الدن رینگ در وب‌سایت ESRB نوشته شده است، می‌توانیم مطمئن باشیم جدیدترین ساخته‌ی میازاکی همچون آثار پیشین او دارای جزئیاتی خشن و خونین است.

یکی از مواردی که در صفحه‌ی ESRB الدن رینگ توجه را به خود جلب می‌کند، آیتم‌های قابل جمع‌آوری بازی است که شامل مواردی چون انگشت‌ و زبان قطع‌شده می‌شود. البته اینجا توضیح داده نمی‌شود که بازیکن کجا و چگونه این آیتم‌ها را به‌دست می‌آورد. اما ظاهرا گیمر قرار است تعداد زیادی از این آیتم‌های وحشتناک را دریافت و با خود حمل کند. شاید برای کسانی که با بازی‌های استودیوی ژاپنی فرام سافتور آشنایی ندارند، وجود این موارد در بازی کمی عجیب و غیرمعمول به‌نظر برسد. ولی احتمالا برای آن دسته از بازیکنانی که سری دارک سولز را تجربه کرده‌اند، وجود آیتم‌های عجیب‌و‌غریب و بعضا چندش‌آور در بازی عادی خواهد بود.

محیط بازی Elden Ring

تازه قضیه به همین‌جا ختم نمی‌شود. مثلا ESRB اشاره می‌کند که در الدن رینگ، «یکی از باس‌ها دست خود را قطع می‌کند» و اینکه «دست‌های بریده‌شده از سقف آویزان شده‌اند». در تریلر داستانی Elden Ring نیز دیدیم که یکی از کاراکترها دست قطع‌شده‌ی خود را دوباره به بدنش متصل می‌کند. به همین خاطر شاید وجود بازو‌هایی که قابل جدا کردن و اتصال مجدد به بدن هستند، یک عنصر مهم داستانی یا حتی یک مکانیک گیم‌پلی باشد. این را هم می‌دانیم که دست مصنوعی پروتاگونیست سکیرو نقش مهمی در آن بازی ایفا می‌کرد.

درهرصورت باید منتظر ماند و دید که بازوهای قطع‌شده واقعا قرار است به‌عنوان یک عنصر مهم در الدن رینگ معرفی شوند یا اینکه این موارد صرفا برای ایجاد جوی رعب‎‌آور در بازی گنجانده شده‌اند. مورد دیگری که ESRB به آن اشاره می‌کند این است که یکی هیولاهای شبیه‌به انسان الدین رینگ تقریبا بدون لباس دربرابر بازیکن ظاهر می‌شود و روی بدنش زخم‌ها و فلس‌هایی وجود دارند.

همچنین در دیالوگ‌های الدن رینگ، کلمه‌ای نسبتا متداول بارها به زبان آورده می‌شود که برای لعن‌و‌نفرین یا بیان نارضایتی به کار می‌رود. جالب اینکه ESRB این را به‌عنوان یکی از مواردی می‌بیند که باعث می‌شود بازی جدید فرام‌سافتور درجه‌‌ی سنی مناسب بزرگ‌سالان دریافت کند. این در حالی است که الدن رینگ یک بازی به‌شدت خشن است و کسی که خود را در دنیای چالش‌برانگیز آن را غرق می‌کند، احتمالا برایش مهم نیست شخصیت اصلی مودبانه صحبت می‌کند یا خیر.

بازی Elden Ring در تاریخ ۲۵ فوریه (۶ اسفند) برای پلتفرم‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان و پی سی منتشر خواهد شد.

شما کاربران زومجی در پایان می‌توانید نظرات خود را درباره‌ی الدن رینگ و موارد گفته‌شده در بالا با ما به اشتراک بگذارید.


منبع The Gamer
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده