// سه شنبه, ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

تاریخ عرضه ویندوز 11 اعلام شد

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که ویندوز 11 در چه تاریخی تقدیم کاربرها می‌شود. اکنون تنها چند هفته تا عرضه‌ی آن باقی مانده است.

ویندوز ۱۱ در تاریخ ۵ اکتبر (۱۳ مهر) به‌صورت رسمی عرضه خواهد شد. این خبر را شرکت مایکروسافت اعلام کرد. کاربرهایی که به‌صورت قانونی ویندوز 10 را روی کامپیوتر خود نصب دارند، در قالب یک آپدیت رایگان به ویندوز 11 مایکروسافت دسترسی پیدا خواهند کرد؛ البته اگر دستگاه شما واجد شرایط لازم برای نصب و اجرای ویندوز 11 باشد. همچنین باید بدانید که تک‌تک دستگاه‌های پشتیبانی‌کننده از ویندوز 11 این آپدیت رایگان را در یک روز دریافت نمی‌کنند و تکمیل پروسه تا اواسط سال ۲۰۲۲ زمان می‌برد.

شرکت‌های مختلف هم از این تاریخ می‌توانند به فروش کامپیوترهایی بپردازند که ویندوز 11 به‌صورت پیش‌فرض روی آن‌ها نصب شده است. به‌گفته‌ی مایکروسافت ویندوز 11 با AutoHDR، پشتیبانی بهتر از ایکس باکس گیم پس و DirectStorage بهترین ویندوز برای گیمینگ (تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی) خواهد بود. رابط کاربری ویندوز 11 تفاوت‌هایی با ویندوز 10 دارد و این سیستم‌عامل جدید مایکروسافت، بهره‌برداری حداکثری از CPUهای Alder Lake شرکت اینتل خواهد داشت.

نظر شما چیست؟ چه‌قدر برای رفتن به سراغ سیستم‌عامل جدید هیجان‌زده هستید؟


منبع PC Gamer
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده