// چهار شنبه, ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۸

دستیابی رسمی پلی استیشن 5 به بیشترین سرعت فروش کنسول در تاریخ سونی

سونی به‌صورت رسمی تایید کرد که مدتی قبل فروش کنسول پلی استیشن 5 از ۱۰ میلیون دستگاه فراتر رفت. PS5 به‌صورت رسمی پرسرعت‌ترین فروش در تاریخ کنسول‌های سونی را دارد.

بلاگ رسمی بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی تایید کرد که تا به امروز بیشتر از ۱۰ میلیون کنسول PS5 فروخته شده‌اند. براساس آمار رسمی حالا بدون شک می‌دانیم که پلی استیشن 5 همچنان سریع‌تر از هر کنسول دیگر ساخته‌شده توسط سونی می‌فروشد. این موفقیت مالی بزرگ در تاریخ ۱۸ ژوئیه (۲۷ تیر) حاصل شد و سونی می‌گوید که نمی‌توانست بیشتر از حالت فعلی از مشاهده‌ی واکنش هیجان‌انگیز طرفدارها خوشحال باشد.

ورونیکا راجرز، رئیس تیم تجارت جهانی سونی می‌نویسد: «هنگام فشار آوردن به محدودیت‌های تولید و ارائه‌ی کنسول در جنگ با یک پاندمی جهانی، ما افتخار می‌کنیم که یک تجربه‌ی گیمینگ را ارائه دادیم که بازیکن‌های حاضر در نقاط مختلف دنیا را سرگرم خود گرده است. همه‌ی افراد فعال در SIE تمام تلاش خود را می‌کنند تا تجربه‌ی ارائه‌شده در پلی استیشن بهتر از همیشه شود».

او تیم‌های سازنده‌ی فناوری‌های به کار رفته در ساخت کنسول همچون SSD بسیار پرسرعت، صدای سه‌بعدی درگیرکننده و دوال‌سنس را ستایش می‌کند و از موفقیت فوق‌العاده‌ی بازی‌های ارائه‌شده توسط PS Studios می‌گوید. همچنین راجرز توضیح می‌دهد که این اوج‌گیری استودیوهای پلی استیشن با عرضه‌ی بازی God of War استودیو سانتا مونیکا، بازی Gran Turismo 7 استودیو پولیفانی دیجیتال و بازی Horizon Forbidden استودیو گوریلا گیمز ادامه خواهد یافت.

جیم رایان، مدیر برند پلی استیشن شرکت سونی نشسته روی صندلی در فضای آرام حیاط

همان‌گونه که جیم رایان در مصاحبه با رسانه گیمزاینداستری گفت، سونی همچنان به تلاش بیشتر و بیشتر برای ساخت کنسول PS5 و رساندن آن به کشورهای مختلف ادامه خواهد داد. راجرز در پایان این خبر رسمی می‌نویسد: «به تمام گیمرهایی که در هر نقطه‌ای از دنیا در این سفر با ما همراه شده‌اند، می‌گویم متعهد هستیم که مطمئن شویم پلی استیشن سونی بهترین پلتفرم برای بازی کردن است. متشکرم». پلی استیشن 5 سونی حدودا یک ماه سریع‌تر از پلی استیشن 4 توانست به بیشتر از ۱۰ میلیون کنسول فروش برسد.


منبع SIE
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده