نویسنده: مهدی اسدی
// شنبه, ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

شایعه: ایکس باکس و کوجیما در آستانه توافق برای یک بازی جدید

جف گراب در گزارش جدیدی ادعا کرده که هیدئو کوجیما بازی‌ساز بزرگ ژاپنی به‌زودی قراردادی را برای ساخت بازی جدید استودیوی کوجیما پروداکشن با همکاری ایکس باکس به ثبت خواهد رساند.

از زمان برگزاری رویداد E3 2021، شایعات زیادی درباره هیدئو کوجیما و بازی جدید کوجیما پروداکشن در رسانه‌ها مطرح شده است؛ هرچند این بازساز بزرگ ژاپنی تاکنون چنین چیزی را تأیید یا تکذیب نکرده است. البته بخش زیادی از این گمانه زنی‌ها به خاطر هیجان بالای طرفداران پرشمار کوجیما برای پروژه‌ی بعدی او است، اما در میان این شایعات، یک سری اطلاعات موثق‌تر نیز وجود دارند که ارزش توجه کردن را خواهند داشت. جدیدترین مورد، به احتمال عقد قرارداد همکاری میان کوجیما و ایکس باکس در آینده نزدیک ارتباط دارد.

براساس ادعای جف گراب، خبرنگار نشریه GamesBeat، کوجیما هم‌اکنون درحال مذاکره برای ساخت یک بازی جدید با همکاری ایکس باکس به‌عنوان ناشر این اثر است. این شایعه که ازطریق پادکست GamesBeat Decides منتشر شده، ادعا می‌کند که این قرارداد هنوز تکمیل نشده اما در آستانه‌ی نهایی شدن قرار داشته و فقط یک سری مسائل مالی باقی مانده است. به نقل از اظهارات جف گراب، «نمی‌توان گفت که این قرار داد ممکن است امضا نشود، فقط یک سری جزئیات مربوط‌به مسائل مالی باقی مانده است.» وی در ادامه گفته که کوجیما در آینده نزدیک جزئیات بیشتری از این قرارداد را به رسانه‌ها در میان خواهد گذاشت.

کوجیما و لوگوی ایکس باکس

البته یکی دیگر از قسمت‌های جالب گفتگوی اخیر گراب، به نحوه‌ی شکل گیری این همکاری بعد از اتفاقات چند ماه اخیر مربوط می‌شود. چند هفته پیش، گزارشی مبنی بر استخدام کیم سوئیفت، طراحی بازی مشهور آثاری همچون Portal و Left 4 Dead در ایکس باکس منتشر شده بود و گفته می‌شد سوئیفت قرار است به‌عنوان مدیر ارشد کلاود گیمینگ در مایکروسافت فعالیت کند. او که پیش از این، مسئولیت مشابهی را در پروژه‌‌ی گوگل استیدیا برعهده داست، بعد از تعطیلی استودیوهای داخلی سرویس استریمنیگ گوگل، از این شرکت جدا شد. حالا جف گراب ادعا کرده که سوئیف مخصوصاً برای کاردر پروژه‌ی کوجیما در این شرکت استخدام شده است.

باوجود اینکه جف گراب به‌طور ویژه به احتمال همکاری ایکس باکس و کوجیما روی یک بازی مبتنی بر کلاود گیمینگ اشاره‌ای نمی‌کند، خود کوجیما پیش از این درباره این احتمال صحبت کرده بود. وی در سال ۲۰۱۹ از عقیده‌ی شخصی خود درباره حرکت صنعت بازی به سمت سرویس‌های استریمینگ گفته بود و اینکه به این فرمت جدید بسیار علاقه‌مند است و این چیزی است که دوست دارد در آینده در پیش بگیرد.

ایکس باکس کلاود گیمینگ

با تمامی موارد ذکر شده، بازی‌ کوجیما پروداکشن هرچیزی که است هنوز در مراحل اولیه‌ی فرایند تولید قرار دارد. هر پروژه‌ای که چه در حوزه‌ی کلاود گیمینگ و چه با همکاری ایکس باکس آغاز شده باشد، به احتمال زیاد هنوز چند سال با معرفی عمومی فاصله دارد. از طرفی باتوجه‌به حجم شایعاتی که حول محور این پروژه احتمال وجود دارد، جای تعجب نیست که در ادامه گزارش‌ها تکمیلی بیشتری در این خصوص منتشر شود.

گزارش‌های جف گراب، به‌ویژه در حوزه‌ی رویدادهای E3، همواره اطلاعات موثق و قابل اتکایی را ارائه کرده و ازاین‌رو می‌توان به احتمال صحت آن امیدوار بود. هرچند این خبر همچنان جنبه‌ی یک شایعه را داشته و تا زمانی‌که منابع رسمی آن را تأیید نکردند، نمی‌توان با اطمینان به آن استناد کرد.

در پایان شما هم می‌توانید نظرات خود را در اینباره با زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.


منبع gamerant
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده