// پنجشنبه, ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴

بسته شدن بخش آنلاین بازی GTA 5 برای کنسول‌های نسل هفت

حالت آنلاین بازی Grand Theft Auto 5 از پاییز امسال پس از گذشت تقریباً ۸، روی پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 قابل بازی نخواهد بود.

همان‌طور که می‌دانید بازی Grand Theft Auto 5 یکی از موفق‌ترین بازی‌های تاریخ محسوب می‌شود که طرفداران زیادی را در طی سال‌های متعدد سرگرم کرده است. استودیو Rockstar Games به‌تازگی اعلام کرده است که بخش آنلاین بازی Grand Theft Auto 5 روی پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 در سال جاری میلادی از دسترس خارج خواهد شد. این استودیو ازطریق یک پست وبلاگ در وب سایت رسمی Rockstar اعلام کرد که پشتیبانی از بخش آنلاین در ۲۵ آ‌ذر ماه امسال متوقف می‌شود.

بازیکنان پس از خاموش شدن سرورها می‌توانند قسمت تک نفره بازی GTA 5 را بازی کنند. خاموشی سرورهای بخش آنلاین خود به‌تنهایی حرکت تعجب آوری نیست، اما به نظر می‌رسد برخی از طرفداران کنجکاو هستند که در این مرحله چند بازیکن روی در این سیستم‌های عامل بازی Grand Theft Auto 5 را بازی می‌کنند. باتوجه‌به اینکه سونی در اوایل سال جاری میلادی سعی در از دسترس خارج کردن فروشگاه‌های دیجیتالی پلی استیشن 3 داشت می‌توان حدس زد که افراد زیادی بازی Grand Theft Auto 5 را روی این کنسول‌ها بازی نمی‌کنند و بنابراین توقف پشتیبانی نباید تأثیر زیادی داشته باشد.

مدتی می‌شود که شایعات زیادی در مورد عرضه‌ی بازی GTA 6 به گوش می‌رسد اما تا به الان هیچ‌گونه اخبار رسمی در این‌باره منتشر نشده است. GTA 5 با دریافت بهبودهایی برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد و همچنین نسخه‌ای مستقل از GTA Online نیز قرار است در سال ۲۰۲۱ برای پلی استیشن 5 و سپس برای سایر پلتفرم‌ها منتشر شود.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده