// جمعه, ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۶

علاقه جدی نتفلیکس به فعالیت در زمینه بازی‌ های ویدیویی

براساس یک گزارش جدید به نظر می‌رسد که قصد ساخت و عرضه‌ی دسته‌ای از بازی‌های ویدیویی را دارد و به‌دنبال یک تهیه‌کننده‌ی اجرایی کاربلد برای شروع به انجام این کار می‌گردد.

رسانه The Information در گزارشی اختصاصی اعلام کرد که نتفلیکس طی هفته‌های اخیر مشغول مصاحبه با چندین و چند بازی‌ساز کاربلد قدیمی بوده است. زیرا می‌خواهد سراغ حضور جدی در صنعت بازی‌های ویدیویی برود. نتفلیکس به‌دنبال ایجاد یک اشتراک برای ارائه‌ی تعدادی از بازی‌های ویدیویی است و می‌خواهد از Apple Arcade الهام بگیرد؛ سرویس اپل که شامل چند بازی انحصاری کامل و چند بازی انحصاری زمانی هم می‌شود و ماهانه ۴.۹۹ دلار از گیمر پول می‌گیرد. اپل به پشتیبانی جدی و منظم از اپل آرکید ادامه داده است.

یک نفر به‌صورت رسمی از طرف نتفلیکس خطاب به رسانه پالیگان می‌نویسد: «مشترک‌های نتفلیکس قدر تنوع و کیفیت محتواهای ارائه‌شده به آن‌ها را می‌دانند. به همین دلیل ما مدام در حال گسترش مواردی هستیم که تقدیم آن‌ها می‌کنیم؛ از سریال‌ها و فیلم‌ها تا مستندها، محتوای اورجینال محلی و برنامه‌های تلویزیونی. مشترک‌های نتفلیکس از تعامل بیشتر با داستان‌های مورد علاقه‌ی خود هم لذت می‌برند؛ از تجربه‌ی فیلم‌ها و سریال‌های تعاملی مثل Bandersnatch و You v. Wild تا تجربه‌ی بازی‌هایی که از روی سریال Stranger Things، سریال La Casa de Papel و سری فیلم To All the Boys ساخته شدند. پس ما برای انجام کارهای بیشتر در دنیای سرگرمی‌های تعاملی، هیجان‌زده هستیم».

فارغ از فیلم‌های تعاملی نتفلیکس که در آن‌ها تماشاگر با انتخاب‌های خود مقداری روی چگونگی جلو رفتن قصه تاثیر می‌گذارد، سریال Dota و سریال Castlevania نیز به‌نوعی ارتباط این شبکه با گیمرها را بیشتر کردند. نتفلیکس سریال Magic: The Gathering، سریال Sonic the Hedgehog و سریال League of Legends را هم در آینده تحویل گیمرها می‌دهد.

در گذشته نشانه‌هایی مبنی بر رخ دادن این اتفاق را دیده بودیم. نتفلیکس مدتی قبل گفت که فورتنایت را به‌عنوان بزرگ‌ترین رقیب خود می‌شناسد و جنگ‌های شبکه‌های آنلاین/استریم‌محور هم به جایی کشیده شده است که انواع‌واقسام شبکه‌ها برای شکست دادن رقبا سراغ خرج‌های دیوانه‌وار می‌روند. حالا باید صبر کرد و دید که تلاش نتفلیکس برای حضور جدی‌تر در جهان بازی‌های ویدیویی به کجا خواهد رسید.


منبع Polygon
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده