// دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

پیشنهاد ۲۰۰ میلیون دلاری اپیک گیمز به سونی برای عرضه بازی های انحصاری

یکی دیگر از اسناد بیرون‌آمده از دادگاه اپل دربرابر اپیک گیمز نشان می‌دهد که شرکت مورد بحث حاضر بود مبلغ زیادی را برای آوردن بازی‌های پلی استیشن روی کامپیوتر به‌صورت اختصاصی پرداخت کند.

طی هفته‌های اخیر مشخص شده است که اپیک گیمز چه مبالغ بزرگ و عجیبی را برای آوردن بازی‌های بیشتر به شکل اختصاصی روی اپیک گیمز استور پرداخت کرده است. حالا متوجه شدیم که وقتی سونی تصمیم به آوردن برخی از بازی‌های انحصاری خود به کامپیوترهای شخصی گرفت، اپیک گیمز دوست داشت با پرداخت پول زیاد شرکت را راضی به عرضه‌ی انحصاری بازی‌ها ازطریق اپیک گیمز استور کند.

اپیک گیمز استور نه‌تنها حاضر به پرداخت ۲۰۰ میلیون دلار برای عرضه‌ی انحصاری ۴ تا ۶ بازی پلی استیشن روی PC بود، بلکه می‌خواست به نینتندو و مایکروسافت هم پیشنهاد بدهد؛ تا با پرداخت پول آن‌ها را راضی به عرضه‌ی انحصاری بازی‌های اختصاصی ایکس باکس و نینتندو سوییچ روی کامپیوترهای شخصی ازطریق اپیک گیمز استور کند. ولی با آمدن ایکس باکس گیم پس برای کامپیوترهای شخصی و مشاهده‌ی رابطه‌ی خوب مایکروسافت با استیم، اپیک گیمز فهمید که این پیشنهاد بی‌فایده است. از آن سو نیز تحقیقات داخلی اپیک گیمز نشان دادند که بسیار بعید است که نینتندو بازی‌های خود را به کامپیوترهای شخصی بیاورد؛ چه برسد که بخواهد با یک فروشگاه دیجیتالی خاص برای عرضه‌ی انحصاری آن‌ها روی PC قرارداد ببندد.

در اسناد فاش‌شده مشخص نیست که پیشنهاد اپیک گیمز استور به سونی به کجا رسید. بازی Predator: Hunting Grounds که SIE ناشر آن به حساب می‌آمد، در انحصار زمانی اپیک گیمز استور قرار داشت و وارد استیم هم شد. نسخه‌ی کامپیوتر شخصی بازی Horizon Zero Dawn همزمان روی استیم قرار گرفت و نسخه‌ی PC بازی Days Gone در روز عرضه (۱۷ مِی/۲۷ اردیبهشت) روی استیم و فروشگاه‌های دیجیتالی مختلف خواهد بود.


منبع Gaming Bolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده