// یکشنبه, ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰

بلیزارد احتمالا تیم سازنده Warcraft 3: Reforged را منحل کرده است

بنابر گزارش بلومبرگ، تیم سازنده‌ی بازی Warcraft 3: Reforged در اوایل پاییز سال ۲۰۲۰ میلادی توسط بلیزارد منحل شده است.

در جدیدترین گزارشی که به‌تازگی توسط جیسون شرایر از بلومبرگ منتشر شد، به تغییر تیم بازیسازان در استودیو بلیزارد انترنینمنت اشاره شده است. طبق این گزارش، تیم شماره یک بلیزارد که سال گذشته مسئولیت توسعه‌ی بازی Warcraft 3: Reforged را برعهده داشت، در اوایل پاییز سال ۲۰۲۰ میلادی منحل شد. تیم ۱ پیش از این همچنین مسئول ساخت بازی‌های StarCraft 2 ، Heroes of the Storm و StarCraft Remastered نیز بود.

بنابر این گزارش به‌دنبال عرضه و انتقاد گسترده از بازی Warcraft 3: Reforged، تیم ۱ مشغول آماده‌سازی برای آغاز پروژه‌ی بعد خود یعنی ریمیک بازی Diablo 2 بود اما بااین‌حال قبل از شروع کار، تیم ساز‌نده در مورد دلیل عدم موفقیت بازی Warcraft 3: Reforged شروع به بحث کرد. طبق اسناد داخلی بلیزارد که توسط بلومبرگ مشاهده شد، به نظر می‌رسد توسعه‌ی این ریمیک به‌دلیل مدیریت ضعیف و همچنین عرضه‌ی سریع به‌دلیل مشکلات مالی دچار مشکلات اساسی شده بود. این بازی در نوامبر سال ۲۰۱۸ معرفی شد اما بلیزارد بدون اطلاع اکثر تیم توسعه‌دهنده شروع به پیش‌فروش بازی برای عرضه‌ در سال ۲۰۱۹ کرد.

درحالی‌که تیم ۱ وعده داده بود که چنین مشکلاتی دوباره تکرار نشود، بلیزارد تصمیم گرفت که پروژه‌ی ساخت بازی Diablo 2 remake توسط تیم ۱ را لغو کند و آن را به تیم سازنده Diablo 4 واگذار کند. این تیم هم‌اکنون روی ساخت این ریمیک نظارت می‌کند و استودیو Vicarious Visions که به‌تازگی به‌عنوان استودیو کمکی با بلیزارد ادغام شده است، وظیفه‌ی ساخت این ریمیک را برعهده دارد.

در اوایل پاییز سال ۲۰۲۰ میلادی، بلیزارد تیم ۱ را منحل کرد. به بسیاری از کارمندان تیم ۱ فرصت مصاحبه برای موقعیت‌های دیگری در Blizzard داده شد اما چندین توسعه‌دهنده کنار گذاشته شدند. تعداد زیادی از پرسنل تیم ۱ تصمیم گرفتند به تیم‌های مستقلی مانند DreamHaven که یک شرکت تازه تأسیس شده به رهبری مدیرعامل سابق و بنیانگذار Blizzard Entertainment یعنی مایک مرهمی (Mike Morhaime) است، یا Frost Giant که توسط پیشکسوتان سابق Blizzard راه اندازی شده است، یپیوندند.

هنگامی که از سخنگوی بلیزارد در مورد به‌روزرسانی ها و اصلاحات برنامه‌ریزی شده‌ی بازی Warcraft 3: Reforged سؤال شد به بلومبرگ گفت: «ما همچنان به پشتیبانی از به‌روزرسانی‌های جدید برای بازیکنان متعهد هستیم.» به نظر می‌آید که فقط باید منتظر بمانیم تا ببینیم که چه کسی مسئول برنامه‌های پس از عرضه‌ی این بازی خواهد بود.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده