// شنبه, ۴ بهمن ۹۹ ساعت ۰۹:۳۰

مایکروسافت تصمیم جنجالی خود مبنی بر افزایش قیمت حق اشتراک سرویس Xbox Live Gold را تغییر داده و قیمت آن را به حالت قبل برگرداند.

شرکت مایکروسافت روز جمعه اعلام کرده بود که حق اشتراک سرویس Xbox Live Gold که به منظور استفاده از بازی‌های آنلاین کنسول‌های ایکس باکس مورد نیاز است را به ۱۲۰ دلار افزایش داده است. اما حالا و بعد از بازخورد منفی مشترکین، این شرکت تصمیم به عقب نشینی از اقدام قبلی خود کرده و اعلام می‌کند که قیمت‌ها به شکل قبل باقی خواهد ماند.

این شرکت علاوه‌بر این، تصمیم گرفته تا همانند سونی و نینتندو، نیاز به عضویت در سرویس Xbox Live را برای استفاده از بازی‌های رایگان (free-to-play) لغو کند. بازی‌های رایگان محبوبی مانند فورتنایت در کنسول‌های پلی استیشن و نینتندو سوییچ بدون نیاز به سرویس‌های اشتراکی آنلاین نیز قابل استفاده هستند اما این امر در کنسول‌های ایکس باکس همچنان ضروری است. مایکروسافت اعلام کرده که درحال آماده‌سازی شرایط برای اعمال این تغییر در ماه‌های پیش رو است.

اشتراک سرویس ایکس باکس لایو گلد

در بخشی از بیانیه مایکروسافت در اینباره می‌خوانیم:

«ما امروز تصمیم اشتباهی را گرفتیم و باید اعلام کنیم که شما در یادآوری آن به ما کاملاً حق داشتید. ارتباط و بازی با دوستان و آشنایان بخش بسیار مهمی از تجربه مدرن گیمینگ بوده و ما تا در تحقق انتظارات مخاطبانی که توجه زیادی به این بحث دارند ناموفق عمل کردیم. در نتبیجه، تصمیم گرفتیم که قیمت حق اشتراک سرویس Xbox Live Gold را به حالت قبل برگردانیم.»

«اما ما از این اتفاق به‌عنوان یک فرصت استفاده خواهیم کرد تا خدمات Xbox Live را بیش‌ازپیش با انتظارات بازیکنانی که در کانون اهمیت این تجربه گیمینگ قرار دارند، هماهنگ کنیم. در همین راستا، از این پس برای تجربه بازی‌های free-to-play روی کنسول‌های ایکس باکس دیگر نیازی به عضویت در سرویس Xbox Live Gold نخواهید داشت. ما سخت مشغول آماده‌سازی زمینه‌های لازم جهت عملی کردن این تصمیم در ماه‌های پیش رو هستیم.»

«اگر قبلاً در سرویس Xbox Live Gold ثبت نام کرده باشید نیز، با همین قیمت قبلی می‌توانید عضویت خود را تمدید کنید. برای این منظور در ایالات متحده به مبلغ ۹.۹۹ دلار برای یک ماه و ۲۴.۹۹ دلار برای ۳ ماه نیاز خواهد بود. اشتراک ۶ ماهه و ۱۲ ماهه این سرویس نیز ۳۹.۹۹ و ۵۹.۹۹ دلار قیمت گذاری شده است.»

کنسول های نسل جدید مایکروسافت

مایکروسافت طی چند سال گذشته به‌طور ویژه روی سرویس اشتراکی Xbox Game Pass تمرکز داشته است. یک نسخه Ultimate نیز از این سرویس پیش‌بینی شده که علاوه‌بر امکانات گیم پس، امکان دسترسی به Xbox Live Gold را نیز فراهم می‌کند. درحالی که سرویس Game Pass ارزش مادی بسیار خوبی را در مقابل خدمات خود برای بازیکنان به ارمغان می‌آورد، افزایش هزینه عضویت در خدمات سرویس گلد، به‌عنوان تلاشی برای جبران هزینه‌های بالای سرویس گیم پس برای این شرکت در نظر گرفته شده بود که ظاهراً موفقیت آمیز نبوده است.

البته طبیعی است که واکنش مردم نسبت به افزایش قیمت سرویس ایکس باکس لایو گلد منفی باشد؛ اما بازگشت مایکروسافت از تصمیم قبلی خود برای مشترکین Xbox Live Gold که علاقه‌ای برای استفاده از خدمات Game Pass ندارند خبر خوبی به شمار می‌رود. درواقع بخش قابل توجهی از کاربران کنسول‌های ایکس باکس تنها از سرویس لایو گلد برای انجام بازی‌های رایگان آنلاین استفاده می‌کنند.

نظر شما در اینباره به چه شکل است؟ در صورت تمایل می‌توانید نظرات خود را با زومجی و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.


منبع theverge

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده