نویسنده: مهدی اسدی
// چهار شنبه, ۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۳

Cyberpunk 2077 حتی با عدم احتساب مرجوعی ها ۱۳ میلیون نسخه فروش داشته است

براساس اعلام استودیوی سی دی پراجکت رد، آمار فروش بازی سایبرپانک 2077 با وجود مشکلات اخیر و پس گرفتن شمار زیادی از بازی‌های فروخته شده‌ی خود، به بیش از ۱۳ میلیون نسخه می‌رسد.

بازی Cyberpunk 2077 از زمان عرضه رسمی خود در اوایل این ماه، تقریباً اکثریت اخبار دنیای بازی را به خود اختصاص داده است. البته نه به شکلی که سی دی پراجکت انتظار آن را داشت. باوجود اینکه نظرات اولیه منتقدان در نشریات معتبر جهان نسبت به این بازی کاملاً مثبت تلقی می‌شد، با گذشت زمان مشخص شد که نسخه‌های کنسولی این بازی از مشکلات فنی بسیار زیادی رنج می‌برند. به طوری که برخی از کاربران اصلاً قادر به تجربه این بازی روی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان نبودند.

حواشی و انتقادات زیادی که طی یک ماه گذشته به این بازی وارد شد، نهایتاً منجر به حذف سایبرپانک 2077 از فهرست فروشگاه پلی استیشن و اضافه شدن برچسب «هشدار عملکرد» به این بازی در فروشگاه اختصاصی ایکس باکس شد. از سوی دیگر، تعداد زیادی از خریداران این بازی در کنسول‌های سونی و مایکروسافت، تصمیم به پس دادن بازی و دریافت هزینه‌های پرداختی خود گرفتند. با درنظرگرفتن تمامی این موارد، به نظر می‌رسد که آمار فروش این بازی همچنان شرایط بسیار خوبی را تجربه می‌کند.

Cyberpunk 2077

براساس گزارش جدیدی که ازطریق وبسایت CD Projekt RED منتشر شده، سایبرپانک با وجود پس دادن گسترده آن توسط خریداران، تاکنون بیش از ۱۳ میلیون نسخه فروش داشته است. درواقع بازی‌هایی که تاکنون به‌صورت فیزیکی یا دیجیتالی پس گرفته شده، در این آمار شمارش نشده است. البته این شرکت جزئیات مربوط‌به تعداد بازی‌هایی که تاکنون پس داده شده را ارائه نکرده است.

در بخشی از متن این خبر نوشته شده: «براساس گزارش‌های دریافتی از پلتفرم‌های توزیع و فروش فیزیکی و دیجیتالی بازی‌های ویدیویی، آمار فروش بازی Cyberpunk 2077 تا تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰ بیش از ۱۳ میلیون نسخه تخمین زده می‌شود. این آمار شامل فروش بازی روی تمامی پلتفرم‌های سخت‌افزاری می‌شود. ضمن اینکه تمامی نسخه‌های فیزیکی و دیجیتالی این بازی که تاکنون توسط خریداران پس داده شده در این آمار حساب نشده است. شمار رسمی نسخه‌هایی که تا زمان ثبت این گزارش توسط شرکت ناشر پس گرفته شده، ازطریق ایمیل‌های مربوط‌به کمپین «Help Me Refund» که مستقیماً برای شرکت ارسال شده، محاسبه می‌شوند.»

Cyberpunk 2077

بدون شک بازی Cyberpunk 2077 هیجان و هایپ بسیار زیادی را بین مخاطبان ایجاد کرده بود. در دوره طولانی ساخت و توسعه این بازی از سال ۲۰۱۲ درکنار هزینه‌های زیادی که برای تبلیغات و معرفی بازی در طول این سال‌ها اختصاص یافته بود، موجب بالا رفتن انتظارات عمومی از کیفیت این بازی اکشن و نقش آفرینی شده بود. البته سی دی پراجکت رد وعده داده که با آپدیت‌های مختلفی که برای نسخه‌های متعدد این بازی منتشر می‌کند، رفته رفته تمامی مشکلات آن را برطرف خواهد کرد. در هر حال باید منتظر ماند و دید که این بازی بعد از عبور از چالش‌ها و حواشی زمان عرضه خود، در آینده به چه شکل عمل خواهد کرد.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده