// شنبه, ۱۵ آذر ۹۹ ساعت ۱۲:۰۰

جیم رایان، مدیرعامل پلی استیشن در اظهارات جدید خود تأکید می‌کند که نه شیوع کرونا و نه هیچ موضوع دیگری روی قیمت‌گذاری پلی استیشن 5 تأثیر نداشته است.

کمتر از یک ماه از زمان عرضه کنسول‌های نسل جدید می‌گذرد. سونی پلی استیشن 5 را با موفقیت به بازار ارائه کرده و به نظر می‌رسد که کنسول نسل نهمی این شرکت رکوردهای چشمگیری را از خود به جا گذاشته است. اما چیزی که شاید تاحالا فراموش شده باشد، رویکرد عجیب و غیرمعمولی بود که سونی و مایکروسافت در بحث تبلیغات و معرفی کنسول‌های خود در پیش گرفتند. بعد از لغو رویداد E3 امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، هیچ یک از این دو شرکت تمایلی برای اعلام قیمت نهایی کنسول‌های خود نشان نمی‌دادند. این قضیه موجب شد تا نگرانی‌ها و گمانه زنی‌های زیادی بین مخاطبان این کنسول‌ها ایجاد شود. به طوری که بعضاً قیمت‌های بسیار بالا و غیرمعمولی در شایعات به گوش می‌رسید.

بااین‌حال، در پایان مشخص شد که این شایعات فاصله زیادی با واقعیت داشتند. البته باتوجه به شرایط نامساعد اقتصاد جهانی، این انتظار می‌رفت که سونی قیمت بالایی را برای کنسول جدید خود در نظر بگیرد. موضوعی که جیم رایان در مصاحبه جدید خود به‌شدت رد کرده است.

پلی استیشن 5

رایان، مدیرعامل پلی استیشن در شرکت سونی، گفتگوی تازه‌ای را با مجله اج (EDGE) ترتیب داده که در آن درباره نحوه قیمت گذاری کنسول PS5 توضیحاتی را ارائه کرده است. رایان در بخشی از صحبت‌های خود به رد شایعه تغییر قیمت این کنسول بعد از همه‌گیری ویروس کرونا پرداخته و اعلام می‌کند که قیمت PS5 در ابتدای سال ۲۰۲۰ تعیین شده و در آن زمان خبری از ویروس کرونا و شرایط خاص ناشی از آن نبود. او با قطعیت هرگونه تأثیر قرنطینه یا هرموضوع دیگری روی نحوه قیمت گذاری این شرکت روی محصولات خود را رد کرده و اعلام می‌کند که تنها مسائل فنی و اصولی در این امر تأثیرگذار بوده‌اند.

«قیمت مورد نظر ما اوایل سال جاری تعیین شده که به قبل از شیوع ویروس کرونا برمی‌گردد. این تصمیم فقط براساس خواسته‌ها و اهداف شرکت اتخاذ شده و هیچ موضوع دیگری روی آن تأثیرگذار نبوده است.»

دوال سنس

رایان در پاسخ به سؤالی که درباره شایعه تغییر قیمت این کنسول بعد از همه گیری کرونا مطرح شده می‌گوید:

«نه، نه، به هیچ وجه اینطور نبوده است. ما موفق شدیم تا کنسول جدید خود را باوجود تمام ویژگی‌های جدید و ارتقاء توان آن در مقایسه با پلی استیشن 4 با همان قیمت ۳۹۹ دلار سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه کنیم و این موضوع از اهمیت بالایی برای ما برخوردار است. قیمت ۳۹۹ دلاری کنسول‌های ما در گذشته نتایج بسیار خوبی را به‌دنبال داشته و ما انتظار داریم که اینبار نیز موفق به تکرار این نتایج باشیم.»

رایان پیش از این نیز بعد از اعلام قیمت پلی استیشن 5 چنین اظهاراتی را ارئه کرده بود. البته برخی افراد با درنظرگرفتن قیمت مشابه پلی استیشن 5 با PS4 در سال ۲۰۱۳ همچنان به برخی از تکنولوژی‌های قدرتمند این کنسول بدبین هستند. اما درنهایت چیزی که اهمیت دارد این است که قیمت‌ها مورد رضایت و استقبال بسیاری از کاربران در سرتاسر جهان قرار گرفته و آمارهای اولیه نیز از فروش قدرتمند این کنسول حکایت دارد.


منبع gamingbolt

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده