// شنبه, ۸ آذر ۹۹ ساعت ۲۲:۱۳

کنسول پلی استیشن 5 کسانی که PS Plus Collection خود را فروخته و همچنین آن‌هایی که این کالکشن را برای پلی استیشن 4 خود خریده بودند، توسط سونی بن شده است.

PlayStation Plus Collection درواقع برای کاربران پلی استیشن 5 این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانند با در اختیار داشتن اشتراک عادی سرویس پلی استیشن پلاس به برخی از بزرگ‌ترین بازی‌های کنسول پلی استیشن 4 دسترسی داشته باشند. بااین‌حال، بازیکنان نمی‌توانند مالکیت این کالکشن را تنها روی پلی استیشن 4 داشته باشند. همین موضوع باعث شده که اخیرا برخی کاربران پلی استیشن 5 با ایجاد یک بازار سیاه، در ازای دسترسی افراد به این بازی‌ها ازطریق ایجاد حساب‌های کاربری مهمان روی کنسول‌شان، از آن‌ها پول دریافت کنند. حال طبق جدیدترین اخبار بازی، مشخص شده که این کار غیرقانونی است و می‌تواند منجر به بن شدن افراد دخیل در این معامله شود. مراحل انجام این کار به‌صورت زیر است:

۱. دارنده‌ی پلی استیشن 5 به یک دارنده‌ی پلی استیشن 4 پیشنهاد می‌دهد تا مالکیت بازی‌های PS Collection خود را به او بدهد.

۲. دارنده‌ی پلی استیشن 4 به دارنده‌ی پلی استیشن 5 اطلاعات لازم برای ورود به حساب خود را می‌دهد تا دارنده‌ی پلی استیشن 5 بتواند با ورود به آن حساب از کنسول PS5 خود، مالکیت بازی‌های مورد اشاره را به آن منتقل کند.

۳. دارنده‌ی پلی استیشن 5 پس از انتقال مالکیت بازی‌ها به حساب کاربری دارنده‌ی پلی استیشن 4 از آن اکانت خارج می‌شود.

۴. دارنده‌ی پلی استیشن 4 گذرواژه‌ی حساب کاربری خود را عوض می‌کند.

از قضا سونی از انجام این کار دل خوشی ندارد. براساس خبری که در سایت Video Games Chronicles منتشر شده، کنسول مالکان هنگ‌کنگی پلی استیشن 5 که دست به فروش کالکشن پلاس خود زده و همچنین صاحبان پلی استیشن‌ 4‌هایی که این سرویس را خریده‌اند، از طرف سونی مسدود شده است. گرچه به‌نظر می‌رسد این بن شدن‌ها دائمی نباشد، اما کنسول‌های پلی استیشن 5‌های مورد اشاره دیگر قادر نیستند به PSN متصل شوند. باتوجه‌به اینکه برای انجام تقریبا هرچیزی در بازی‌های جدید باید به سرویس‌های آنلاین کنسول‌ها دسترسی داشت، عدم وصل شدن PS5 به سرویس آنلاین پلی استیشن تقریبا مساوی است با بی‌استفاده شدن کنسول. گفتنی است که حتی برای تکمیل فرایند نصب بازی‌های دیسکی روی کنسول نیز باید به اینترنت متصل بود.

بااین‌حال، اگر هم پلی استیشن 4 و هم پلی استیشن 5 را در اختیار داشته باشید، می‌توانید با یک اکانت بازی‌های کالکشن پلاس خود را روی هردو کنسول دانلود کنید و از این بابت مشکلی وجود نخواهد داشت. خیلی از بازی‌های این فهرست نیز در ماه‌های گذشته جزو بازی‌های رایگان ماهیانه‌ی پلی استیشن پلاس بودند، گرچه بازی‌های دیگری هستند که برای اولین‌بار در روز عرضه‌ی پلی استیشن 5 برای کالکشن پلاس رایگان شدند.

نظر شما کاربران زومجی دراین‌باره چیست؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.


منبع gamespot

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده