// شنبه, ۱۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۶

پلی استیشن 5 مدت زمان تجربه بازی ها توسط گیمر را نشان می‌دهد

پلی‌استیشن ۵ به کاربران اجازه می‌دهد تا از مدت زمانی که در بازی‌ها سپری کرده‌اند مطلع شوند. این قابلیت حتی برای بازی‌های پلی‌استیشن 4 روی کنسول جدید قابل استفاده است.

رسانه‌های معتبر دنیا دیروز بالاخره بررسی‌های خود از کنسول پلی استیشن 5 را منتشر کردند و به بررسی ویژگی‌های و قابلیت‌های این کنسول پرداختند. نبود برخی ویژگی‌ها برای پلی استیشن 5 کمی باعث دلسردی برخی رسانه‌ها شده است. از ویژگی‌هایی که در پلی‌استیشن ۵ وجود ندارد می‌توان به نداشتن قابلیت مشابه Quick Resume ایکس باکس سری ایکس برای این کنسول و عدم پشتیبانی از SSD‌های جانبی در زمان عرضه‌ی کنسول اشاره کرد. بااین‌حال، برخی ویژگی‌ها مانند سیستم عملکرد تروفی‌های پلی استیشن 5، کم‌و‌بیش مانند پلی استیشن 4 باقی مانده است. حال طبق جدیدترین اخبار بازی، قابلیت دیگری که تایید شده مربوط ‌به نمایش ساعات بازی‌ کردن بازیکنان می‌شود.

طبق گفته‌های وب‌سایت گیم‌اسپات، کنسول پلی استیشن 5 آمار ساعات بازی کردن بازی‌ها را ثبت خواهد کرد. گیم‌اسپات این ویژگی‌ را با مورد مشابه‌ای که در کنسول نینتندو سوییچ وجود دارد، مقایسه کرده و به این نتیجه رسیده که این قابلیت در کنسول نسل بعدی سونی از نینتندو سوییچ دقیق‌تر عمل می‌کند و برای مثال، اعداد را رُند نمی‌کند. به همین خاطر، بازیکنان به آماروارقام پرجزئیاتی از بازی‌هایشان دسترسی خواهند داشت. نکته‌ی جالب این‌جا است که این قابلیت برای بازی‌های پلی استیشن 4 که روی پلی استیشن 5 درحال اجرا هستند نیز کار می‌کند؛ حتی اگر پیشرفت بازی شما روی پلی استیشن 4 ثبت شده باشد، به‌محض تجربه‌ی ادامه‌ی آن بازی روی پلی استیشن 5، قادر خواهید بود که ساعات بازی کردن خود را از کنسول قبلی خود مشاهده کنید. برای مثال، اگر ۳۰۰ ساعت برای بازی کردن ویچر ۳ روی پلی استیشن 4 وقت گذاشته‌اید، این عدد به پلی استیشن 5 شما منتقل خواهد شد.

کنسول پلی استیشن 5 در تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) در ژاپن، آمریکای شمالی و چند کشور دیگر و در تاریخ ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) در سراسر دنیا عرضه خواهد شد.

نظر شما کاربران زومجی دراین‌باره چیست؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده