// پنجشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۰

آپدیت 8.0 پلی استیشن 4 در دسترس قرار گرفت

در جریان آپدیت 8.0 کنسول پلی استیشن 4، شاهد ترکیب و پیوستگی بیشتر میان گروه‌ها و بخش پیام‌های کنسول هستیم.

دیروز سونی آپدیت جدید پلی استیشن 4 را در اختیار کاربران قرار داد. در جریان به‌روزرسانی 8.0 شاهد اضافه شدن آواتارهای جدید، آپدیت بخش کنترل والدین و همچنین اعمال تغییراتی روی بخش پیام‌ها و گروه‌ها در پلی استیشن 4 هستیم. 

پس از آپدیت کردن کنسول، وابستگی بیشتری میان گروه‌ها و پیام‌های رد و بدل شده به وجود می‌آید. به‌عبارتی، همزمان می‌توانید در همان گروهی که برای پارتی و صحبت کردن ساخته‌اید، پیام دهید یا برعکس. این در حالی است که درگذشته این کار در دو صفحه کاملا مجزا انجام می‌شد. همچنین اگر عضو گروه خاصی هستید، می‌توانید یک پارتی چت را راه‌اندازی کنید یا به پیام دادن مشغول شوید. در ادامه مشخص شده که این ویژگی در زمان عرضه پلی استیشن 5 هم در اختیار کاربران قرار دارد.

اگر از آن دسته کاربرانی هستید که می‌خواهید آواتارهای جدیدی را برای حساب کاربری خود انتخاب کنید، باید بگویم که سونی در آپدیت اخیر آواتارهای جدیدی را از بازی‌های Bloodborne، God of War، Journey، Ghost of Tsushima و سایر بازی‌های انحصاری جدیدی را به پلی استیشن 4 اضافه کرده است. از دیگر تغییرات اعمال شده در به‌روزرسانی 8.0 هم می‌توان به ویژگی قطع میکروفون ازطریق Quick Menu و بهبود سیستم تایید هویت دومرحله‌ای اشاره کرد. این سیستم از این به بعد با برنامه‌های احراز هویت ترد پارتی هم کار می‌کند. 

جدا از موارد اضافه شده، مشخص شده که Event Creation و Private Community Creation هم از این کنسول حذف شده است. البته اگر در گذشته یک Private Community Creation ساخته‌اید، همچنان می‌توانید از آن استفاده کنید. در انتها، اضافه کنم که برنامه PS4 Remote Play هم آپدیت شده تا با پلی استیشن 5 سازگار باشد و اسم آن هم در آینده به PS5 Remote Play تغیی پیدا می‌کند. 


منبع IGN
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده