نویسنده: میلاد فاطمی
// شنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۰

تحلیلگران فروش پلی استیشن 5 را دو برابر ایکس باکس سری ایکس پیش‌بینی می‌کنند

با استناد به پیش‌بینی و گزارش DFC Intelligence کنسول نسل نهمی پلی استیشن 5 دو برابر رقیب خود یعنی ایکس باکس سری ایکس فروش خواهد داشت.

با نزدیک شدن به تعطیلات سال میلادی حرف‌وحدیث‌ها درمورد کنسول‌های خانگی نسل نهم به‌اوج خود رسیده است. سونی و مایکروسافت به‌عنوان دو رقیب سنتی در تلاش هستند تا با عرضه کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس فاتح جنگ نسل بعد شده و بتوانند از نظر میزان سوددهی و فروش بهتر از دیگری عمل کنند.

اگر زومجی را دنبال کرده باشید، احتمالا در جریان هستید که با وجود اینکه هنوز تا این لحظه قیمت رسمی این دو دستگاه اعلام نشده است، اما همچنان شایعات و احتمالات درخصوص آینده آن‌ها شنیده می‌شود. بسیاری از فعالان صنعت بازی‌های ویدیویی سونی را به‌منظور بازی‌های انحصاری و مایکروسافت را به‌خاطر سخت‌افزار قدرتمند خود رقابت بسیاری شدید و تنگاتنگی را پیش‌بینی می‌کنند.

حال اما در جدیدترین اخبار بازی، در حالیکه کمتر از چهار ماه به زمان عرضه پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس زمان باقی مانده، به‌تازگی گزارشی ازطرف DFC Intelligence منتشر شده که به برتری در میزان فروش PS5 اشاره دارد.

با استناد به اطلاعات منتشر شده، برنامه‌ریزی سونی این است که تا سال ۲۰۲۴ میلادی یعنی حدود سه سال پس از عرضه کنسول خود، فروش پلی استیشن 5 را به مرز ۱۰۰ میلیون واحد برساند. پیش‌بینی تحلیلگرها نیز حاکی از آن است که PS5 دو برابر بیشتر از ایکس باکس سری ایکس فروش داشته و پس از پنج سال به فروش کلی ۱۲۰ میلیون واحد می‌رسد. در گزارش آمده است به‌لطف محبوبیت بالای پلی استیشن در بازار‌های اروپا و ژاپن، کنسول نسل آینده سونی میزان فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه خواهد کرد.

کنسول های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس

البته باید توجه داشته باشید که DFC Intelligence اعلام کرده اگرچه در ابتدا سونی در فروش رقیب خود را کنار می‌زند، اما سیاست ردموندی‌ها درخصوص ایکس باکس سری ایکس به‌لطف سرویس و خدماتی چون ایکس باکس گیم پس طولانی مدت است و نمی‌توان تنها معیار موفقیت یک کنسول را تنها فروش آن در نظر گرفت.

حال باید منتظر ماند و دید پس از اعلام یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت و شکست یک سخت‌افزار یعنی قیمت نهایی آن‌ها، چه سرانجامی در انتظار پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس خواهد بود؟ لطفا نظرات و پیش‌بینی‌های خود در این زمینه را با ما نیز به اشتراک بگذارید.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده