نویسنده: روزبه حسینی
// شنبه, ۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۹

بازی Ghost of Tsushima در سه روز اول عرضه خود بیش از ۲.۴ میلیون نسخه فروخته است

بازی Ghost of Tsushima توانست با فروش بیش از ۲.۴ میلیون نسخه در سه روز اول عرضه، به موفقیتی دیگر برای شرکت سونی تبدیل شود.

شرکت سونی طی نسل هشتم کنسول‌های خانگی، IP‌‌های انحصاری جدید بسیار موفقی را مانند Horizon Zero Dawn و Days Gone روانه‌ی بازار کرده است که از نظر میزان فروش بسیار فوق‌العاده عمل کرده‌اند. حال طبق آخرین اخبار بازی، به نظر می‌رسد که بازی جدید استودیو ساکرپانچ (Sucker Punch) یعنی Ghost of Tsushima نیز توانسته است تا به موفقیتی بزرگ برای سونی تبدیل شود. طبق جدیدترین گزارش منتشر شده، ۲.۴ میلیون نسخه تنها در سه روز نخست عرضه، از این بازی به فروش رسیده است. 

سونی تاکنون بازی‌های پرفروش زیادی را برای کنسول پلی استیشن 4 منتشر کرده و به‌قدری در این کار خود موفق بوده است که برخی ممکن است خیال کنند ساخت بازی‌های باکیفیت و پرفروش کار آسانی است. نباید فراموش کرد که معمولا ناشران بزرگ از سرمایه‌گذاری روی ایده‌های جدید هراس دارند اما شرکت سونی با اینکه مانند روی برند‌های محبوبی همچون God of War و اخیرا هم The Last of Us سرمایه‌گذاری کرده است اما در عین حال با انتشار بازی‌هایی همچون Ghost of Tsushima، دریمز و Horizon Zero Dawn نشان داده است که با از IP‌های جدید نیز استقبال می‌کند.

بنابراین بازی Ghost of Tsushima با این میزان از فروش توانست لقب پرفروش‌ترین IP اورجینال و جدید شرکت سونی روی پلی‌استیشن 4 را به نام خود ثبت کند و بازی‌های Horizon Zero Dawn ،Days Gone و Bloodborne را پشت سر بگذارد. این موضوع قطعا موفقیت بزرگی برای سونی و استودیو ساکرپانچ است و احتمالا باعث خواهد شد تا بازی جدید خود را به یک فرانچایز محبوب تبدیل کنند. 

نظر شما در مورد موفقیت این بازی چیست؟ آیا آن را تجربه کرده‌اید؟ شما می‌توانید نظرات خود را راجع به این بازی با ما و سایر کاربران در میان بگذارید و از تجربیات خود از این بازی به ما بگویید. 


منبع Push Square
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده