نویسنده: روزبه حسینی
// جمعه, ۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۱

سونی می‌خواهد تجربه بازی‌ ها روی PS5 به سادگی فیلم دیدن در نتفلیکس باشد

به گفته‌ی سردبیر سایت معتبر کوتاکو، تجربه بازی‌ها روی پلی‌ استیشن 5 به سادگی فیلم دیدن در نتفلیکس خواهد بود.

از زمان معرفی سخت افزار کنسول مورد انتظار شرکت سونی یعنی پلی استیشن 5، کاملا مشخص بود که سرعت و راندمان بیش از هر موضوع دیگری توجه شرکت سونی را به خود جلب کرده است و قرار است تا این دو مورد تمرکز اصلی این کنسول مورد انتظار باشد. طبق آخرین اخبار کنسول های بازی، حافظه SSD پرسرعتی که در این کنسول استفاده شده، از قرار معلوم توانایی بسیار بالایی را در بوت کردن سیستم و اجرای سریع بازی‌ها دارد. موضوع زمانی قابل توجه‌تر می‌شود که آن را با سخت افزار فعلی پلی استیشن 4 مقایسه کنیم. زمانی که در این کنسول نسل فعلی سونی یک بازی سنگین اجرا می‌شود، داشبورد اصلی کنسول تا حد زیادی کند شده و سرعت لازمه را خیلی از اوقات ندارد. حال قرار است تا این مشکل برای همیشه رفع شود چرا که به گفته‌ی جیسون شرایر از سایت کوتاکو، سونی به بازی‌سازان و توسعه‌دهندگان اعلام کرده است که بازی‌ کردن روی پلی‌استیشن 5 باید به سادگی فیلم دیدن در نتفلیکس باشد. 

این فعال معروف حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی بیان کرد:

من به تازگی موارد جالبی را راجع به عملکرد پلی‌استیشن 5 و سیستم عامل آن شنیده‌ام؛ به عنوان مثال یکی از آن‌ها این است که سونی به توسعه‌دهندگان خود گفته که بازی کردن در پلی‌استیشن 5 باید به آسانی فیلم دیدن در نتفلیکس باشد. آن‌ها تمایل دارند که بازیکنان حس کنند می‌توانند هر زمانی که اراده کنند بازی خود را بارگذاری کرده و دقیقا بدانند این کار چقدر از آن‌ها زمان خواهد برد. 

PS5

شرایر در ادامه گفت که سونی می‌خواهد تا بازیکنان در زمان کوتاه‌تری به داخل بازی هدایت شوند و از این طریق ساعات زیادی را پشت صفحات لودینگ و موارد این چنینی تلف نکنند. این خبری بسیار خوش‌آیند است چرا که چندی پیش مایکروسافت لودینگ بسیار سریع بازی‌ها را به عنوان یکی از قابلیت‌های کنسول خود یعنی ایکس باکس سری ایکس معرفی کرده بود و حال از قرار معلوم سونی نیز ویژگی‌ای مشابه آن‌چه را که در کنسول رقیب وجود دارد، در پلی‌استیشن 5 پیاده سازی کرده است. به صورت کلی به‌نظر می‌رسد که داشبورد کنسول پلی‌استیشن 5 ویژگی‌های زیادی را در خود جای داده است و سونی در نظر دارد تا اطلاعات زیادی را روی صفحه‌ی اصلی کنسول خود به نمایش بگذارد؛ چرا که چندی پیش پتنت جدید پلی‌استیشن 5 نشان ‌می‌داد که تروفی‌ها، دست‌آورد‌های درون بازی و همچنین موارد قابل باز شدن هر بازی در صفحه‌ی اصلی نیز احتمالا به نمایش در خواهند آمد. با این حال و با وجود این حجم از اطلاعات در صفحه‌ی اصلی یا همان داشبورد، به نظر نمی‌رسد که مشکلی در سرعت پردازش کنسول به‌وجود آید که این شگفت‌انگیز است. 

در پایان شما می‌توانید نظرات خود را راجع به سرعت بالای SSD پلی استیشن 5 و امکاناتی که در دسترس بازیکنان و توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد با ما و سایر کاربران در میان بگذارید. 


منبع Push Square
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده