نویسنده: مهدی اسدی
// سه شنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱

ویروس کرونا عرضه Cyberpunk 2077 را به تاخیر نمی‌اندازد

سیاست‌های دورکاری که در دستور کار کارکنان CD Projekt Red قرار گرفته، موجب ایجاد تغییر در زمان عرضه بازی Cyberpunk 2077 نخواهد شد.

استودیوی CD Projekt Red جدیدترین موردی است که در پی شیوع ویروس کرونا کارمندان خود را ملزم به دورکاری کرده است. توسعه‌دهندگان این استودیو با تدابیر ویژه‌ای که برای پیشگیری از ابتلا به COVID-19 در سیستم کاری خود اعمال کرده‌اند، می‌توانند از خانه به انجام وظایف خود بپردازند. توییت جدیدی که از اکانت رسمی CD Projekt منتشر شده، جزئیات این تصمیم را اعلام کرده است:

در طول هفته گذشته، ما تلاش کردیم تا فعالیت‌های خود را با شرایط فعلی وفق داده و به تدریج اقدامات پیشگیرانه‌ای را در کل سازمان اجرا کنیم. در همین راستا، تجهیزات و زیرساخت‌های ما برای فراهم کردن امکان کار از راه دور و فعالیت کارکنان از منزل ارتقاء داده شده است.

به‌گفته‌ی سخنگوی این استودیو، قانون دورکاری «تا زمانی‌که لازم باشد» ادامه پیدا خواهد کرد اما با وجود تغییراتی که در روند کاری دفاتر CD Projekt اعمال شده، «هیچ نشانه‌ای از توقف فعالیت‌های مورد نیاز برای رساندن بازی نقش آفرینی و اکشن ما در ماه سپتامبر (شهریورماه) دیده نمی‌شود.»

اکثر توسعه‌دهندگان بزرگ صنعت بازی، تصمیمات مشابهی را برای جلوگیری از شیوع بحران جدید و همچنین پیشبرد فعالیت‌های خود در نظر گرفتند که از جمله‌ی آن‌ها، می‌توان به توسعه‌دهندگان بازی‌های Destiny یعنی استودیوی بانجی (Bungie) اشاره کرد. اقدام بانجی در راستای الزام کار از راه دور برای کارمندان خود، در پی اعلام تصمیم راک‌ استار و الکترونیک آرتز برای انجام این کار صورت گرفت.

مایکروسافت نیز به همین ترتیب دستورهای لازم را به کارکنان خود در دفتر سیاتل و همچنین سان فرانسیسکو ابلاغ کرده و مدت زمان اولیه‌ی اجرای این تصمیم را تا ۲۵ مارس تعیین کرده است. اکثر فعالیت‌های بانجی و همچنین مایکروسافت در شهر Seattle واشینگتن واقع شده که هم‌اکنون بالاترین نرخ ابتلا به ویروس کرونا را در ایالات متحده در اختیار دارد.

بازی Cyberpunk 2077 قرار است هفدهم سپتامبر (۲۷ شهریور) برای پلی‌ استیشن 4، ایکس‌ باکس وان، پی سی و گوگل استیدیا منتشر شود.


منبع vg247
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده