نویسنده: افشین پیروزی
// پنجشنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۹

نبرد ابرقهرمانان: سوپرمن در مقابل تانوس

سوپرمن یا تانوس؛ کدام یک از این دو با رای شما به مرحله بعدی نبرد ابرقهرمانان صعود می‌کند؟

در مسابقه بعد شرکت کنید

همان‌طور که چندی پیش و در مطلب اصلی مسابقه نبرد ابرقهرمان‌ها خواندید، از چهارشنبه ۲۳ بهمن، این مسابقه که جوایز ارزنده‌ای هم دارد، آغاز شد. در جدیدترین نبرد، شاهد رقابت سوپرمن و تانوس هستیم. این مسابقه قرار است تا ساعت ۱۶ فردا فعال باشد و ساعت ۱۷ فردا هم شاهد آغاز مسابقه بعدی خواهیم بود. در ادامه، توضیحات مختصری در مورد این قهرمان‌ها داریم تا بعد هم به سراغ رای‌گیری برویم؛ فقط در نظر داشته باشید که حتما قبل از شرکت در نظرسنجی و در صورتی که هنوز فرم قرعه‌کشی را پُر نکرده‌اید، ازطریق فرم زیر این کار را انجام دهید. البته اگر قبلا فرم را پُر کرده‌اید، نیازی به مجددا تکمیل کردن آن نیست و در قرعه‌کشی شرکت خواهید کرد:

سوپرمن

لوکی

بارها و بارها شنیدیم که سوپرمن، آخرین بازمانده سیاره کریپتون است. در کتاب‌های کمیک اینگونه آمده که پدر سوپرمن از مدتی قبل از سرنوشت وحشتناک کریپتون خبر داشت. به همین دلیل پیش از اینکه این سیاره منفجر شود، پسر کوچک خود یعنی کال-ال را در یک وسیله نقلیه آزمایشی قرار داد و آن را به سمت زمین فرستاد. از آنجایی که کال-ال کاملا ظاهری انسانی داشت، مارتا و جاناتان کنت تا مدت‌ها تصور می‌کردند که این کودک، قربانی یک سری آزمایشات است. قدرت‌های کلارک در زمان کودکی اصلا مشخص نبود و به مرور زمان، این توانایی‌ها هم در بدن کریپتونی او ظاهر می‌شد.

در ابتدا کلارک اصلا دوست نداشت که از قدرت‌های خود در عموم استفاده کند به همین دلیل به طور مخفیانه به مردم کمک می‌کرد. اما در نهایت بعد از گذشت مدتی مجبور شد که برای جلوگیری از سقوط یک هواپیمای ناسا، در ملاءعام از قدرت‌هایش استفاده کند. یکی از اتفاقات جالبی که در زندگی سوپرمن رخ داد این بود که او به یک «جهان جیبی» رفت که کریپتون و زمین مخصوص به خودش را داشت. او در آنجا با سه کریپتونی برخورد کرد که تمام مردم ساکن در سیاره زمین را به قتل رسانده بودند. سوپرمن بعد از شکست این سه نفر، آنها را اعدام کرد.

سوپرمن معتقد بود که به جز اعدام، هیچ راه دیگری برای متوقف کردن آنها وجود نداشت. او نه تنها بعد از این اتفاق یک عذاب وجدان وحشتناک هم داشت، بلکه یکی از بزرگترین دشمنانش به نام برینیاک هم به سراغ او آمد و ذهن او را تحت تاثیر خود قرار داده بود؛ کاری که باعث شد تا سوپرمن اختلال چند شخصیتی پیدا کند. او تصور می‌کرد که برای بشریت بسیار خطرناک است. از همین رو خودش را به فضا تبعید کرد و به خودش قول داد که دیگر هیچکس را نکشد. سوپرمن بارها و بارها ثابت کرده که یک قهرمان واقعی است. او حاضر است برای درست کردن یک کار اشتباه یا نجات جان یک فرد، هر کار شجاعانه‌ای مانند قربانی کردن خودش را انجام دهد.

از جمله دشمنان بزرگ سوپرمن می‌توان به سایبورگ سوپرمن، برینیاک، دارک ساید، لکس لوثر، بیزارو، Mr. Mxyzptlk و غیره اشاره کرد. اغلب افراد تصور می‌کنند که قدرت فیزیکی سوپرمن بینهایت است اما این تصور اصلا درست نیست. با اینکه بینهایت نیست، اما هنوز کسی نتوانسته حد و اندازه آن را به درستی تخمین بزند. می‌توان گفت که تقریبا بدن او غیرقابل تخریب است و هیچ چیز نمی‌تواند به آن آسیب وارد کند. البته او در برابر کریپتونایت، حملات صوتی، جادو و برخی افراد مانند برینیاک آسیب‌پذیر است. شنوایی سوپرمن چندین برابر انسان‌های معمولی است. او می‌تواند چیزهایی را ببیند که هیچ انسان دیگری حتی نمی‌تواند به دیدن آنها فکر کند. دید ایکس-ری به سوپرمن این توانایی را می‌دهد تا درون اشیاء مختلف را ببیند. یکی از جذاب‌ترین توانایی‌های سوپرمن این است که می‌تواند از چشمان خود اشعه قرمزی خارج و گرمای زیادی را به هدف خود وارد کند. سوپرمن می‌تواند خیلی بیشتر از سرعت صدا، حرکت کند، بدود، واکنش نشان دهد و حتی فکر کند. او برای پرواز به سمت فضا، باید به طور کامل ریه‌های خود را با اکسیژن پر کند و حتی می‌تواند برخلاف قانون جاذبه هم عمل کند.

تانوس

گرین ارو

وقتی صحبت از یک شخصیت شرور می‌شود، نگاه مخاطب به دو سمت می‌رود. شخصیت‌هایی که ازنظر زور و بازو و همچنین پول حرف اول را می‌زنند و شخصیت‌هایی که باهوش هستند. در میان شخصیت‌های ضدقهرمانی مارول، تانوس را می‌توان یک از باهوش‌ترین و همچنین قدرتمندترین کاراکترها دانست. شخصی که برای جلب توجه بانوی مرگ مدام در حال افزایش قدرت خود است. مدام سعی می‌کند سیاره‌های مختلف را غارت کند تا بتواند خود را به‌عنوان یک قدرت برتر، به جهانیان نشان دهد. تانوس در طول زندگی خود نه از سمت خانواده سختی دیده است و نه اینکه پدرش او را کتک زده و از خانه بیرون کرده است، بلکه ظاهر متفاوت تانوس به‌خاطر ژن دویانت‌ها باعث طرد شدن او از اطرافیان شده است.

تانوس فرزند عالارس و سوی-سان جاودان است که در زمان بچگی در معرض ژن دویانت‌ها قرار گرفت. ازاین‌رو او شبیه‌به یک جهش یافته در میان تایتانی‌ها بود و از همان زمان رنگ پوست تانوس به بنفش تغییر پیدا کرد. رفته رفته و با بیشتر شدن قدرت‌های تانوس و کسب قدرت‌های جدید به‌خاطر ژن دویانت‌ها، به قدرتمند‌ترین تایتان تبدیل شد. این مورد باعث شد تا دوستان و سایر تایتانی‌ها او را طرد کنند. بااینکه برادر تانوس به او لطف و محبت زیادی را نشان می‌داد، اما نگاه ویژه سایر مردم به اروس باعث شد تا تانوس به یک فرد کاملا ترد شده تبدیل شود. تانوس پس آشنا شدن با بانوی مرگ، سالیان سال دوستی خود را با وی ادامه داد و یک عشق تاریک میان این دو شخص شکل گرفت.

تانوس برای کسب رضایت بانوی مرگ و افزایش قدرت خود در زمینه هنرهای سیاه، به کهکشان‌های مختلف حمله‌ور شد و با غارت کردن آن‌ها به‌قدرت خود افزود. دراین‌میان آموخت که دانش، مهم‌ترین قدرت یک انسان است و زمانی‌که قدرت کافی را داشته باشد، می‌تواند فرمانروای تمامی موجودات زنده باشد. ازاین‌رو تانوس به‌دنبال سنگ‌های بی‌نهایت رفت و آن‌ها را با هوش و ذکاوت خود از چنگال صاحبان آن‌ها خارج کرد. پس از اینکه متوجه نحوه استفاده از آن‌ها شد، سنگ‌های بی‌نهایت را روی دستکش آهنی بی‌نهایت قرار داد تا نهایت قدرت را کسب کند. این ۶ سنگ به وی قدرت کنترل زمان، فضا، قدرت، واقعیت، ذهن و روح را می‌دادند و برای شخصی مثل تانوس که تشنه‌ی قدرت و به‌رخ کشیدن آن بود، دستکش آهنی همانند یک الماس با ارزش برای یک دزد می‌درخشید.

استفاده از دستکش آهنی بی‌نهایت و سنگ‌های بی‌نهایت باعث شد تا تمامی قهرمان‌ها تیم بزرگی را تشکیل دهند تا تانوس را متوقف کنند. ازطرفی تانوس قصد داشت با کسب این دستکش بانوی مرگ را هیجان‌زده کند که متوجه شد او اصلا به کارهای تانوس اهمیتی نمی‌دهد و تحت تاثیر قرار نگرفته است. خشم و عصبانیت تانوس از این اتفاق‌ها سبب شد تا نتواند جنگ را به‌درستی مدیریت کند و در انتها به‌عنوان بازنده نهایی جنگ معرفی شد. درواقع غرور تانوس و جاه‌طلبی‌های بی‌حد و مرزش باعث این اتفاقات شده بودند. تانوس تصمیم گرفت مجددا پیش بانوی مرگ برگردد و به او خدمت کند که طولی نکشید به یک مزرعه رفت تا زندگی عادی داشته باشد، اما همه می‌دانیم که تانوس شخصی نیست که بتواند در آرامش و صلح زندگی کند. تانوس ضد قهرمانی است که همیشه قدرت طلب است، اما حس می‌کند ارزش این همه قدرت را ندارد و در هر اتفاقی که بازنده بوده، افکار او علت اصلی شکست بوده است.

حال نوبت شما است تا ازطریق نظرسنجی زیر، شخصیت محبوب خودتان را از بین تانوس و سوپرمن انتخاب کنید:

جوایز مسابقه با حمایت آونگ:

  • پلی‌استیشن 4 ارتقا یافته با SSD Adata SU800 512GB و هارد اکسترنال گیمینگ یک ترابایتی Adata 770G برای دو نفر
  • درایو اس اس‌دی Adata SX8200 Pro یا S11 Pro با ظرفیتی ۵۱۲ گیگابایت برای سه نفر
  • اس اس‌دی پر سرعت و با دوام Adata SU800 با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت برای سه نفر
  • هارد اکسترنال Adata HD380، تنها هارد مقاوم دربرابر ۳ تن فشار در دنیا با ظرفیت ۲ ترابایت برای دو نفر
  • هارد اکسترنال Adata HD770G، اولین هارد اکسترنال مقاوم با نورپردازی RGB برای سه نفر

اسپانسر نبرد ابرقهرمانان زومجی:

آونگ


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده