// یکشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۱

پلی استیشن 4 به پرفرو‌ش ترین سخت افزار دهه‌ی اخیر در آمریکا تبدیل شد

اطلاعات جدیدی راجع به آمار فروش سخت افزارها و نرم افزارهای بازی در دهه‌ی اخیر منتشر شد که از عملکرد عالی کنسول پلی استیشن 4 در آمریکا خبر می‌دهد.

با شروع سال ۲۰۲۰ میلادی، مؤسسه NPD اطلاعات جدیدی را در مورد میزان فروش سخت افزارها و نرم افزارهای بازی نه‌تنها در سال ۲۰۱۹ بلکه برای دهه‌ی اخیر منتشر کرد. در صدر فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های دهه‌ی اخیر عناوین Call of Duty و بازی‌های استودیو راک استار گیمز به چشم می‌خورد و بنابر گفته‌ی GamesBeat، سونی نیز در صدر فهرست پرفروش‌ترین سخت‌افزار دهه‌ی اخیر قرار گرفته است.‌

با اینکه نینتندو سوییچ از نظر میزان فروش (براساس دلار) به پرفروش‌ترین کنسول در ایالات متحده در ماه دسامبر و برای کل سال ۲۰۱۹ تبدیل شد، از طرفی پلی‌استیشن 4 توانست لقب پرفروش‌ترین کنسول دهه‌ی اخیر با فروش بیش از ۱۰۶ میلیون دستگاه در سراسر دنیا پس از عرضه‌ی خود در سال ۲۰۱۳ را از آن خود کند.

در سال ۲۰۱۹ با نزدیک شدن به عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعدی، جای تعجب نیست که درآمد حاصل از فروش سخت‌افزار کاهش یافته باشد. در دسامبر سال ۲۰۱۹، درآمد سخت‌افزار نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد کاهش یافته و به ۹۷۳ میلیون دلار رسید و همچنین درآمد سالانه سخت‌افزار نیز ۳.۹ میلیارد دلار اعلام شد که با کاهش ۲۲ درصدی روبه رو شده بود.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده