نویسنده: مهرداد داودی
// یکشنبه, ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱

وزیر فرهنگ و ارشاد از جام بازی های ویدیویی ایران می گوید

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در بازدید از جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی درباره این مسابقات صحبت کرد.

چهارمین دوره جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران آغاز شده است. بنابر جدیدترین اخبار بازی در ایران؛ سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از این رویداد بازدید کرد. صالحی در خلال این بازید، صحبت‌هایی نیز کرد. صحبت‌هایی درباره جمعیت گیمرهای ایران، جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی و کارکرد آن و برگزاری مسابقات این دوره در ۹ استان. سید عباس صالحی صحبت‌های خود را به قرار زیر آغاز کرد.

جمعیت قابل توجهی در کشور به بازی‌های ویدیویی می‌پردازند و براساس طرح آمارگیری سال ۹۶، در ایران بیش از ۲۸ میلیون بازیکن داریم که در هفته حداقل دو ساعت به بازی می‌پردازند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد:

جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران، مصرف کنندگان حوزه بازی را مورد توجه قرار داده و کمک می‌کند تا این گروه با هم ارتباط بهتری پیدا کنند. چنین رویدادی، ظرفیت‌های فراوانی دارد و رقابت سالمی را در میان بازیکنان ایجاد می‌کند.

سید عباس صالحی

وی در ادامه از برگزاری مسابقات در گستره‌ای بزرگ‌تر گفت:

امسال به غیر از برگزاری جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی در تهران، دور مقدماتی این رویداد در ۹ استان کشور برگزار شد که اتفاق مثبتی در این حوزه محسوب می‌شود و نشان می‌دهد به عنوان رویدادی قابل توجه، در میان نوجوانان، جوانان و حتی میان‌سالان مطرح است.

سید عباس صالحی درباره عملکر بنیاد ملی بازی‌های ویدیویی به عنوان برگزارکننده جام گفت:

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در کنار جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران که حلقه مصرف کنندگان را هدف قرار داده است، برنامه‌هایی در حوزه تولید بازی تعریف کرده است تا این دو حلقه بیش از پیش به هم نزدیک شوند.

چهارمین دوره جام بازی‌های ویدویی از اواخر مرداد در شهرستان‌‌ها آغاز شده از اوایل شهریور در تهران ادامه پیدا کرده است و به‌صورت کلی تا هشتم شهریورماه ادامه خواهد داشت. حضور برای عموم در این رویداد به عنوان تماشاچی آزاد است. این دوره از رویداد در در سالن مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، در بلوار کشاورز، خیابان حجاب برگزار می‌شود. شما می‌توانید گروه‌بندی و زمان‌بندی رشته‌های مختلف را در این لینک مطالعه کنید.

نظر شما کاربران زومجی درباره صحبت‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چیست؟


منبع Iran Games Cup
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده