// چهار شنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۱

عرضه The Last of Us 2 ،Death Stranding و Ghost of Tsushima برای پلی استیشن 4 مجددا تایید شد

سونی اعلام کرد که بازی‌های The Last of Us Part II ،Death Stranding و Ghost of Tsushima برای کنسول نسل جاری پلی‌ استیشن منتشر می‌شوند.

با نزدیک شدن به پایان چرخه حیات کنسول پلی‌ استیشن 4 و بالا گرفتن صحبت‌ها در مورد کنسول پلی‌ استیشن 5، برخی از طرفداران در مورد وضعیت مبهم سه بازی‌ بسیار مورد انتظار The Last of Us Part II ،Death Stranding و Ghost of Tsushima سونی نگرانند. این سه بازی که قرار است برای کنسول پلی‌استیشن 4 منتشر شوند، هنوز تاریخ انتشار مشخصی دریافت نکرده‌اند و این باعث شده که بعضی طرفداران حدس بزنند که شاید این بازی‌ها برای کنسول نسل بعد یعنی پلی‌استیشن 5 منتشر خواهند شد.

 شرکت سونی در جلسه‌ی اخیر خود تایید کرده است که هر سه بازی The Last of Us Part II ،Death Stranding و Ghost of Tsushima برای پلی‌استیشن 4 منتشر می‌شوند. در این جلسه، هنگام صحبت در مورد سال‌های نهایی پلی‌استیشن 4 و انتقال به نسل بعدی کنسول‌ها، سونی اعلام کرد که یک فهرست فوق‌العاده از بازی های منحصر‌به‌فرد AAA برای کنسول پلی‌استیشن 4 در راه است. این پیام درکنار تصاویری از The Last of Us Part II ،Ghost of Tsushima و Death Stranding اعلام شد که نشان می‌دهد سونی قصد دارد هر سه بازی را برای نسل کنونی سخت‌افزار خود منتشر کند.

البته این اتفاق عجیبی نیست که سونی نمی‌خواهد اطلاعاتی در مورد انتشار این سه بازی برای پلی‌استیشن 5 منتشر کند. در حقیقت، هیچ بازی‌ای در کل صنعت بازی ویدیویی برای نسل بعدی تایید نشده است؛ به جز بازی‌هایی مانند Starfield و The Elder Scrolls VI که به‌دلیل معرفی بسیار زودهنگام این بازی‌ها، استثنا محسوب می‌شوند.

انتظار می‌رود که هر سه بازی مورد انتظار The Last of Us Part II ،Death Stranding و Ghost of Tsushima دیر یا زود برای پلی‌استیشن 4 منتشر شوند. هرکدام از این سه بازی تا حدود زیادی برای پلی‌استیشن 4 توسعه یافته‌اند و تغییر این پلتفرم به پلی‌استیشن 5 معنی چندانی نمی‌دهد. البته دور از انتظار نیست که نسخه‌ی پلی‌استیشن 5 این سه بازی نیز بعدها معرفی شود. ما شاهد اتفاق مشابهی برای بازی The Last of Us بودیم. این بازی سال ۲۰۱۳ ابتدا برای پلی‌استیشن 3 منتشر شد و سال ۲۰۱۴ نسخه‌ی The Last of Us Remastered آن برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 نیز معرفی شد. همچنین به انتشار بازی Death Stranding برای پلی‌استیشن 5 اشاره‌های ظریفی شده است. 

باتوجه‌ به اینکه سونی تصمیم گرفته است که در نمایشگاه E3 2019 حضور نداشته باشد، به نظر می‌آید باید تا انتشار اطلاعات جدیدی در مورد این سه بازی مدت زمان بیشتری صبر کنیم.


منبع dualshockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده