نویسنده: مهرداد داودی
// پنجشنبه, ۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱

گزارش فروش سینمای ایران؛ رقابت «رحمان ۱۴۰۰» و «متری شیش و نیم»

گیشه سینمای ایران در این هفته در تسخیر تازه اکران‌ها است. در این گزارش از فروش فیلم‌هایی مانند «رحمان ۱۴۰۰»، «متری شیش و نیم» و «چهار انگشت» می‌گوییم.

بالاخره اکران نوروز ۹۸ سینمای ایران راه افتاد. فیلم‌های تازه روی پرده رفتند و دست مخاطبان برای انتخاب بین هفت فیلم تازه‌اکران باز شد. پرفروش‌ترین فیلم هفته گذشته سینمای ایران فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» به کارگردانی منوچهر هادی بود. فیلمی کمدی و عامه‌پسند که فروش تضمین شده‌ای نیز داشت. این فیلم سینمایی در هفته گذشته ۱۳۸ سینما در اختیار داشت. «رحمان ۱۴۰۰» در اولین هفته اکرانش ۴ میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان فروخت. این فیلم ایرانی حالا در مجموع ۵ میلیارد و ۱۸۹ میلیون تومان فروخته است. فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» با بازی سعید آقاخانی، محمدرضا گلزار، بهرام افشاری، یکتا ناصر و مهران مدیری جلوی دوربین رفته است. همان‌طور که انتظار می‌رفت این فیلم سینمایی افتتاحیه قوی‌‌ای داشته است و به احتمال بسیار زیاد از پرفروش‌های سال ۹۸ نیز خواهد بود.

لوگوی فیلم ایرانی رحمان ۱۴۰۰

رتبه دوم این هفته سینمای ایران در اختیار فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی است. این فیلم سینمایی که عنوان فیلم برگزیده تماشاگران سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر را به دوش می‌کشد در هفته گذشته که اولین هفته اکرانش بود، ۱۳۸ سینما در اختیار داشت. «متری شیش و نیم» در این هفته ۳ میلیارد و ۴۶۳ میلیون تومان فروخت. فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» به‌صورت کلی ۳ میلیارد و ۹۷۲ میلیون تومان فروخته است. این فیلم سینمایی نوید محمدزاده، پیمان معادی، پریناز ایزدیار و فرهاد اصلانی را به‌عنوان بازیگر دارد. فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» روایتی از تقابل یک پلیس با یک قاچاقچی مواد مخدر است. پس از نمایش فیلم در جشنواره فجر، بسیاری شخصیتِ پلیس فیلم «متری شیش و نیم» را واقع‌گرایانه‌ترین پلیس سینمای ایران خواندند. «متری شیش و نیم» دومین ساخته بلند سعید روستایی است. این کارگردان پیش از این فیلم سینمایی «ابد و یک روز» را جلوی دوربین برده بود. فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» می‌تواند یکی از فیلم‌های غیرکمدیِ موفق سال ۹۸ در گیشه باشد. رتبه سوم این هفته در اختیار تازه‌اکران «چهار انگشت» به کارگردانی حامد محمدی است. این فیلم کمدی در هفته گذشته در ۹۰ سینما روی پرده رفت. فیلم سینمایی «چهار انگشت» که در خارج از کشور جلوی دوربین رفته است، امیر جعفری و جواد عزتی را به‌عنوان بازیگر دارد. این فیلم سینمایی در هفته گذشته یک میلیارد و ۲۰۹ میلیون تومان فروخت. این فیلم سینمایی در مجموع یک میلیارد ۴۲۳ میلیون تومان فروخته است.

متری شیش و نیم پیمان معادی

رتبه چهارم این هفته در اختیار فیلم سینمایی «زندانی‌ها» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی است. این فیلم سینمای در اولین هفته اکرانش ۱۱۷ سینما در اختیار داشت و ۶۶۹ میلیون تومان فروخت. این فیلم کمدی که هومن برق‌نورد و بهنام تشکر را به‌عنوان بازیگر دارد تاکنون ۷۵۷ میلیون تومان فروخته است. رتبه پنجم این هفته در اختیار فیلم سینمایی «پیشونی سفید ۳» به کارگردانی سید جواد هاشمی است. این فیلم ایرانیِ تازه‌اکران در هفته گذشته ۱۱۴ سینما در اختیار داشت و ۳۵۴ میلیون تومان فروخت. «پیشونی سفید ۳» تاکنون به‌صورت کلی ۳۸۸ میلیون تومان فروخته است. این هفته اما علاه‌بر پنج فیلمی که آمار فروش‌شان را مطالعه کردید، دو تازه اکران دیگر هم داشتیم. فیلم سینمایی «ژن خوک» ساخته سعید سهیلی یکی از تازه‌اکران‌های این هفته بود که در رتبه ششم جدول ایستاد. این فیلم سینمایی با بازی سینا مهراد و هادی حجازی‌فر در این هفته ۶۷ سینما در اختیار داشت و ۲۶۹ میلیون تومان فروخت. فیلم کمدی «ژن خوک» تاکنون ۲۹۰ میلیون تومان فروخته است. دیگر تازه‌اکران این هفته فیلم سینمایی «غلامرضا تختی» به کارگردانی بهرام توکلی بود. این فیلم سینمایی در این هفته ۹۲ سینما در اختیار داشت و ۲۰۷ میلیون تومان فروخت. فیلم سینمایی «غلامرضا تختی» که براساس زندگی جهان پهلوان تختی ساخته شده است در مجموع ۲۹۳ میلیون تومان فروخته است. شما در ادامه می‌توانید فهرست ده فیلم پرفروش هفته گذشته را مرور کنید.

ده فیلم پرفروش هفته گذشته

ردیفنام فیلمهفتهفروش هفتگی
۱رحمان ۱۴۰۰۱۴,۶۲۵,۳۳۱,۰۰۰
۲متری شیش و نیم ۱۳,۴۶۳,۷۸۶,۰۰۰
۳ چهار انگشت ۱۱,۲۰۹,۱۹۹,۰۰۰
۴ زندانی‌ها ۱۶۶۹,۸۷۳,۰۰۰
۵ پیشونی سفید ۳ ۱۳۵۴,۴۸۱,۰۰۰
۶ ژن خوک ۱۲۶۹,۹۵۲,۰۰۰
۷ غلامرضا تختی ۱۲۰۷,۰۸۸,۰۰۰
۸ آشغال‌های دوست داشتنی ۶۹۳,۸۴۷,۰۰۰
۹ پارادایس ۹۴۴,۳۰۳,۰۰۰
۱۰ آستیگمات ۱۸۱۰,۶۱۲,۰۰۰


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده