نویسنده: علی گودرزی
// دوشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۶

بازی Death Stranding در مرحله‌ای کلیدی از توسعه‌ قرار دارد

با توجه به توییت‌های سازندگان بازی Death Stranding، ساخت اثر در فاز «ادغام مکانیزم‌های مختلف گیم‌پلی» است که به تعبیر مدیر روابط عمومی تیم سازنده، بازی در مرحله‌ای کلیدی از توسعه‌اش قرار دارد.

اسرارآمیز بودن بازی Death Stranding شاید تنها به بنیان داستان‌اش خلاصه نشود و روند بی‌سر و صدا و چراغ‌خاموشی که هیدئو کوجیمای بزرگ و تیم سازنده‌ی بازی پیشه کرده‌اند، اثر مذکور را بیش از پیش به یک بازی رمزآلود تبدیل کرده است که همه می‌خواهیم از روند ساختش، زمان انتشارش، چگونگی روند بازی و مواردی از این دست پیرامون آن، مطلع شویم.

به‌تازگی و در جریان آخرین اخبار بازی، هیدئو کوجیما، خالق بازی و استودیو سازنده‌ی اثر یعنی کوجیما پروداکشنز، با انتشار یک توییت از مراحل ساخت بازی گفت و حالا آکی سایتو، مدیر روابط عمومی استودیو با بازنشر توییت کوجیما و ترجمه‌ی آن به‌زبان انگلیسی، دنبال‌کنندگان اثر را از مراحل ساختش مطلع کرده است. در متن توییت سایتو چنین می‌خوانیم:

ساخت بازی هنوز به مرحله‌ی «باگ‌زدایی» وارد نشده اما در حال حاضر مشغول ترکیب کردن المان‌ها و عناصری هستیم که در این مدت مشغول طراحی و ساختشان بودیم؛ در نتیجه، هیدئو هر روز بازی را روی پلی استیشن 4 خود، تجربه می‌کند و به مرتبط کردن این المان‌ها و سر و شکل دادن به گیم‌پلی بازی مشغول می‌شود. الان زمان کم و زیاد کردن عناصر روند بازی است و می‌توان گفت که در مرحله‌ای کلیدی از توسعه‌ی بازی قرار داریم.

در کنار این موارد، روند دوبله‌ی ژاپنی بازی هم گویا به‌خوبی درحال طی شدن است و با توجه به‌بازدیدهایی که اعضای سونی طی این مدت از استودیو کوجیما به‌عمل‌آورده‌اند، به‌نظر می‌رسد که شرکت ژاپنی قرار است تبلیغات بازی را قوی‌تر از قبل دنبال کند و همین موارد، به‌شایعات عرضه‌ی بازی در سال جاری میلادی دامن زده است. با تمامی این تفاسیر، کوجیما اخیرا اعلام کرد که روند ساخت بازی آن‌طور که برنامه‌ریزی شده بود، پیش‌نرفته و شاید بازی دیرتر از زمانی که انتظارش را داشتند منتشر شود. در این بین، رویداد State of Play که سونی به‌تازگی آن را معرفی کرده شاید کورسوی امید ما برای آشنایی بیشتر با اثر بعدی این بازیساز محبوب، تحسین‌شده و بزرگ باشد؛ رویدادی که ساعت ۱ و ۳۰ دقیقه‌ی بامداد فردا یعنی سه‌شنبه، برگزار خواهد شد و شاهد نمایش‌ها و معرفی‌هایی جدید برای بازی‌های انحصاری کمپانی سونی خواهیم بود. کسی چه می‌داند؛ شاید در ساعات آغازین فردا، شاهد نمایشی جدید از «دث استرندینگ» باشیم. گفتنی است هیدئو کوجیما و نورمن ریداس حدود یک ماه دیگر، در جشنواره فیلم ترابیکا توضیحاتی پیرامون بازی ارائه خواهند داد.

بازی Death Stranding، ساخته‌ی جدید استودیو کوجیما پروداکشنز، در تاریخی نامشخص راهی پلی استیشن 4 خواهد شد.


منبع Gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده