نویسنده: علی گودرزی
// یکشنبه, ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۳

بازی Space Engineers پس از ۶ سال از دسترسی زودهنگام خارج می‌شود

بازی Space Engineers که سال ۲۰۱۳ در قالب دسترسی زودهنگام عرضه شده بود، در تاریخ ۹ اسفند از این فاز خارج می‌شود.

به تازگی و در جریان آخرین اخبار بازی، سازنده‌ی بازی Space Engineers یعنی استودیو Keen Software با انتشار یک بیانیه‌، خبر بیرون آمدن بازی جهان‌باز/ساخت و ساز محور Space Engineers از فاز دسترسی زودهنگام را تایید کرد. این بازی که در سال ۲۰۱۳ از طریق دسترسی زودهنگام روی پلتفرم استیم عرضه شده بود، حالا قرار است در تاریخ ۲۸ فوریه (۹ اسفند) این فاز را ترک کند و نسخه‌ی ۱.۰ آن به صورت رسمی در دسترس قرار خواهد گرفت.

بازیکنان در Space Engineers می‌توانند در محیط بازی که شامل سیاره‌ها و کهکشان‌های مختلف می‌شود، گشت و گذار کنند؛ سازه‌های مختلف بسازند و دربرابر شرایط سخت محیط و دشمنانی که هر از چند گاهی سر و کله‌شان پیدا می‌شود، مقاومت کنند و زنده بمانند. استقبال بازیکنان و انتشار آپدیت‌های مختلف برای بازی در کنار آزادی عمل بسیار بالا و بلندپروازانه‌ای که سازندگان به بازیکنان خود داده بودند، این بازی را برای مدت زیادی در حالت Early Access نگه داشت که به زودی این دوره به پایان می‌رسد.

بازی ابزار و المان‌های بسیار زیادی را در خود گنجانده و می‌تواند بازیکنش را در خود غرق کند. موتور فیزیک واقعا قوی با پشتیبانی از مکانیک‌هایی همچون فیزیک نور، فیزیک حجم، فیزیک سیالات و بیشتر به واقعی‌ترین شکل ممکن و شبیه‌سازی ابزارآلاتی مثل پنل‌های خورشیدی و بیشتر، بازیکنان Space Engineers را با خود همراه و کاری کرده که آن‌ها مدت زمان زیادی را همراه با اثر مذکور سپری کنند. بازی Space Engineers فعلا برای پی سی منتشر شده و ۳ میلیون نسخه از آن فروخته شده است؛ طبق گزارش سازندگان، ماهانه ۲۰۰ هزار بازیکن فعال در این بازی وقت می‌گذرانند. نسخه‌ی ایکس باکس وان این بازی هم در دست ساخت است و طبق گفته‌ی استودیو Keen Software، تکمیل ساخت نسخه‌ی ایکس باکس بازی از اصلی‌ترین اولویت‌های آن‌ها است.

طبق گفته‌ی استودیو سازنده‌ی بازی، به محض خروج بازی از حالت دسترسی زودهنگام، یک حالت Survival Mode هم برایش عرضه خواهد شد و این پایان کار نیست؛ چرا که سازندگان باز هم محتویات و آپدیت‌های جدیدی را برای بازی عرضه خواهند کرد. بازی Space Engineers را هم‌اکنون می‌توانید روی پی سی تجربه کنید.


منبع Eurogamer
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده