// یکشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۱

جمع‌ بندی مسابقات Evo 2019 ژاپن، رشته Street Fighter V

مسابقات 2019 Evo Japan رشته Street Fighter V در سه روز انجام شد و در نهایت قهرمان سابق مسابقات Evo توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

مسابقات Evo را می‌توان یکی از مهم‌ترین رویدادهای مربوط به eSports دانست که مختص به بازی‌های مبارزه‌ای است. حالا مسابقات Evo هم در دو بازه زمانی مختلف برگزار می‌شود؛ اولین بازه زمانی مربوط به مسابقات Evo ژاپن است که اکثرا بازیکن‌های ژاپنی در آن شرکت می‌کنند و بازه زمانی دوم، مربوط به Evo آمریکا که مهم‌تر است و تعداد شرکت کننده‌های بیشتری هم دارد. با آغاز سال ۲۰۱۹ اعلام شد که مسابقات Evo 2019 ژاپن در بهمن ماه برگزار می‌شود. در این دوره از مسابقات و رشته Street Fighter V حدود ۱۰۲۴ بازیکن در سه روز به‌رقابت پرداختند که مسابقات نهایی از ساعت ۱:۳۰ بعد از ظهر امروز آغاز شدند. در مسابقات استریت فایتر 5 تمامی بازیکنان مطرح شرکت نکرده‌ بودند؛ با این‌حال توکیدو، فودو، موموچی، پانک و چند تن دیگر از بازیکنان حرفه‌ای حضور داشتند تا شاهد مسابقات جذابی باشیم.

ایوو ژاپن ۲۰۱۹ استریت فایتر ۵

در روز اول و دوم مسابقات، از آن‌جایی که بازیکن‌ها برای رسیدن به هشت بازیکن برتر رقابت می‌کردند و مسابقات گروهی جریان داشت، آن‌طور که باید و شاید شاهد مسابقات داغی نبودیم. البته در این میان اتفاقات جالبی هم رخ داد؛ برای مثال توکیدو در طول مسابقات روز دوم حذف شد و نتوانست جزو هشت بازیکن برتر قرار بگیرد. همچنین بازیکن‌های مطرح دیگری نظیر MOV، دوگورا و جان تاکئوچی از دور مسابقات حذف شدند. این در حالی است که در روز سوم و آخر مسابقات استریت فایتر 5، شاهد نبردهای نزدیک و هیجان‌انگیزی بودیم که میان هشت بازیکن نهایی رخ داد. اولین مسابقه را Powell و Jyobin آغاز کردند. پاول شخصی بود که توکیدو را حذف کرد و در ایوو ۲۰۱۸‌ ژاپن هم توانسته بود توکیدو را شکست دهد. پاول در بازی اول خود توانست با کاراکتر کمی (Cammy) و نتیجه ۳ بر ۱ جیوبین با کاراکتر نکالی را شکست دهد. در دومین مسابقه از براکت برنده‌ها هم موموچی با عملکرد فوق‌العاده‌اش در این دوره از مسابقات مقابل نمو قرار گرفته بود. در یک نبرد حساس موموچی با کاراکتر زکو توانست با نتیجه ۳ بر ۱ نمو با کاراکتر یورین را شکست دهد. از این رو نمو و جیوبین وارد براکت بازنده‌ها شدند و موموچی و پاول در فینال براکت برنده‌ها روبه‌روی یکدیگر قرار گرفتند.

براکت برنده‌هااسم تیمکاراکتر
موموچیویتریکسزکو/کالین
پاولکمی
جیوبیننکالی
نمولیکوئیدیورین/کالین

براکت بازنده‌هااسم تیمکاراکتر
فودوCYG Beastمیکا/بردی
کراشربردی
پانکRECکارین/نش
اویل کینگUYUرشید

در براکت بازنده‌ها هم پانک و فودو به‌مصاف رقبای خود رفتند. در اولین بازی براکت بازنده‌ها پانک با اویل کینگ (Oil King) بازی داشت. در روز اول مسابقات پانک با اینکه برنده‌ی مسابقه‌های خودش بود، اما عملکرد همیشگی‌اش را به‌تصویر نکشید. این در حالی است که در روز دوم و با وجود یک باخت توانست به‌راحتی به تاپ ۸ مسابقات Street Fighter V راه پیدا کند. وی در رویارویی خود با اویل کینگ توانست او را از طریق کاراکتر کارین با نتیجه ۳ بر ۱ شکست دهد. در دومین بازی براکت بازنده‌ها هم فودو به مصاف کراشر رفت. فودو در این دوره از مسابقات کاراکتر بردی را برداشت و در اکثر مسابقات خود از این شخصیت استفاده کرد. البته در رویارویی خود با کراشر، به‌دلیل اینکه کراشر هم از کاراکتر بردی استفاده می‌کرد، به‌سراغ رینبو میکا رفت و توانست با نتیجه ۳ بر ۱ برنده شود.

ایوو ژاپن ۲۰۱۹ استریت فایتر ۵

در دور بعد مسابقات، فودو و پانک برای رسیدن به تاپ ۴ مسابقات باید با نمو و جیوبین بازی می‌کردند. فودو در بازی خود از طریق کاراکتر میکا توانست در یک بازی نفس‌گیر و هیجان‌انگیز نمو را ۳ بر ۲ شکست دهد. نمو که تمامی دنبال کنندگان وی را با کاراکتر یورین می‌شناسند، این بار به‌سراغ کالین رفته بود تا عملکرد خود با کالین را مورد آزمایش قرار بدهد. پانک هم در یک بازی سخت با نتیجه ۳-۲ توانست کراشر را شکست دهد. در فینال براکت برنده‌ها هم موموچی با کاراکتر زکو به‌مصاف پاول با کاراکتر کمی رفت و توانست او را با نتیجه ۳-۲ شکست دهد. از این رو موموچی بدون یک شکست به فینال بزرگ مسابقات استریت فایتر 5 در ایوو ۲۰۱۹ ژاپن راه پیدا کرد. حال در نیمه‌نهایی براکت بازنده‌ها، برنده به‌مصاف پاول می‌رفت تا دومین جایگاه فینال بزرگ هم مشخص بشود. در نیمه نهایی پانک و فودو مقابل یکدیگر قرار گرفتند که فودو یک بار دیگر قدرت خود با کاراکتر بردی را به‌تصویر کشید و پانک با کاراکتر کارین را با نتیجه ۳ بر ۱ شکست داد. البته در بازی دوم و سوم پانک به‌سراغ نش، کاراکتر قدیمی خودش رفت، اما باز هم نتوانست نتیجه‌ بگیرد و مقام چهارم را از آن خود کرد.

ایوو ژاپن ۲۰۱۹ استریت فایتر ۵

در فینال براکت بازنده‌ها، فودو مقابل پاول قرار گرفت که توسط موموچی راهی براکت بازنده‌ها شده بود. فودو در یک بازی بسیار راحت، توانست پاول را با نتیجه ۳ بر ۰ شکست دهد. در فینال بزرگ بازی Street Fighter V شاهد یکی از جذاب‌ترین فینال‌های اخیر بودیم. در این مسابقه فودو در ابتدا توانست موموچی با کاراکتر کالین را ۳-۱ شکست دهد و براکت را ریست کند. زمانی که براکت ریست شود، هر دو بازیکن در شرایط برابر (بازنده) قرار می‌گیرند و حال هر شخصی که بتواند در سه بازی برنده شود، قهرمان مسابقات خواهد بود. موموچی با اینکه ۳ بر ۱ شکست خورد و تلاشش به‌نتیجه نرسید، ولی پس از ریست شدن براکت به‌خوبی توانست ریتم بازی را به‌دست بگیرد و در انتها با نتیجه ۳-۱ فودو را شکست داد و توانست قهرمان مسابقات ایوو ۲۰۱۹ ژاپن شود.

در ادامه می‌توانید جدول رتبه‌بندی مسابقات را در زومجی تماشا کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ایوو ۲۰۱۹ ژاپن استریت فایتر ۵

رتبهاسم بازیکنکاراکتر
۱موموچیزکو/کالین
۲فودوبردی/رینبو میکا
۳پاولکمی
۴پانککارین/نش
۵نمویورین/کالین
۵جیوبیننکالی
۷کراشربردی
۷اویل کینگرشید


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده