// پنجشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۸

موسسه تحقیقاتی Ace: پلی استیشن 5 سخت‌افزاری رده بالا با قیمتی کمتر از ۵۰۰ دلار خواهد داشت

هیدکی یاسودا از موسسه تحقیقاتی اِیس پیش‌بینی می‌کند که کنسول پلی استیشن 5 در پایان سال ۲۰۲۰ راهی بازار می‌شود و با سخت‌افزار قدرتمند، برچسب قیمت کمتر از ۵۰۰ دلار خواهد داشت.

به دنبال انتشار گزارش مالی کمپانی سونی در چند روز گذشته، تحلیل‌گران بسیاری شروع به گمانه‌زنی در مورد کنسول نسل بعدی این کمپانی کرده‌اند. هیدکی یاسودا، تحلیل‌گر موسسه تحقیقاتی اِیس یکی از این افراد است که بیشتر به خاطر تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌هایش به ویژه در زمینه گیمینگ در ژاپن شناخته می‌شود. این تحلیل‌گر ژاپنی اخیرا آنالیز سه ماهه خود از کسب‌وکار کمپانی سونی را منتشر کرده است.

PS5

یاسودا پیش‌بینی می‌کند که کنسول پلی‌استیشن 5 در پایان سال ۲۰۲۰ عرضه شود. او همچنین بر این باور است که سرعت فروش کنسول جدید به مانند کنسول پلی استیشن 4 خواهد بود. با عنایت به پیش‌بینی یاسودا، این سخت‌افزار تازه، کنسولی رده بالا با قیمتی کمتر از ۵۰۰ دلار خواهد بود. بازی‌های با کیفیت ساخت AAA فراوانی نیز در زمان عرضه پلی استیشن 5 منتشر می‌شوند و از این طریق کمک شایانی به فروش کنسول خواهند کرد.

با این حال، یاسودا از پیش‌بینی‌های بیشتر در زمینه فروش خودداری کرده است؛ زیرا موسسه تحقیقاتی اِیس بر این باور است که روند موفقیت کنسول تحت تاثیر طراحی و ظاهر آن قرار خواهد گرفت. به این خاطر است که پیش‌بینی موشکافانه فروش، قبل از رونمایی رسمی از کنسول پلی استیشن 5 امکان‌پذیر نیست.

شایان ذکر است که چند روز پیش کمپانی سونی پتنت تازه‌ای را از طریق اداره ثبت اختراع ژاپن به ثبت رساند که نشان از پشتیبانی سخت‌افزار آینده سونی از قابلیت Backward Compatibility یا همان اجرای بازی‌های نسل قبل دارد. مخترع این روش مارک سرنی، طراح ارشد کنسول پلی استیشن 4 بود و مشاهده پشتیبانی کنسول پلی استیشن 5 از آن بدون شک هیجان‌انگیز است.  


منبع Twinfinite

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده