نویسنده: مسیح کریمی
// یکشنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۷

فیلم Aquaman به پرفروش ترین فیلم دنیای سینمایی DC در سراسر جهان تبدیل شد

با عبور فروش فیلم Aquaman از مرز ۹۰۰ میلیون دلار، این فیلم رسما به پرفروش‌ترین فیلم دنیای سینمایی DC در سراسر جهان تبدیل شده است.

مدتی پیش بود که فروش فیلم Aquaman (آکوامن) در آمریکای شمالی از مرز ۲۰۰ میلیون دلار و در جهان از مرز ۸۰۰ میلیون دلار عبور کرد تا این اثر، یک گام دیگر به تبدیل شدن به پر فروش‌ترین فیلم دنیای سینمایی دی سی (DC) و فروش یک میلیاردی نزدیک‌تر شود. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، فیلم آکوامن رکوردهای جدیدی را در گیشه ثبت کرده است. فیلم آکوامن در سه روز پایانی هفته اخیر، ۳۰ میلیون دلار دیگر فروش کرد تا مجموع فروش این فیلم در آمریکای شمالی تا ۲۵۹.۷ میلیون دلار افزایش پیدا کند. همچنین فروش جهانی این اثر از مرز ۹۰۰ میلیون دلار عبور کرد تا فیلم Aquaman با گذر از فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice (بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت)، رسما به پر فروش‌ترین فیلم دنیای سینمایی DC تبدیل شود.

فیلم Aquaman در حالی به یک میلیارد دلار نزدیک می‌شود که این فیلم در بین ۵۰ فیلم پر فروش تاریخ سینما قرار گرفته و مجموع فروش جهانی آن تا پایان روز یکشنبه به ۹۴۰.۷ میلیون دلار رسیده است. همچنین فروش خارجی فیلم آکوامن از فیلم The Dark Knight Rises (شوالیه تاریکی برمی‌خیزد) نیز عبور کرده تا این فیلم ضمن تبدیل شدن به پر فروش‌ترین فیلم مجموعه DC در بازار خارج از آمریکا، یک گام به تبدیل شدن به پر فروش‌ترین فیلم اقتباس شده از مجموعه DC نیز نزدیک‌تر شود. با این حال، کارشناسان عقیده دارند که فروش داخلی فیلم Aquaman بعید است که در نهایت بیشتر از فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice یا فیلم Wonder Woman (زن شگفت‌‌انگیز) شود.

جیسون موموآ در نقش آرتور کوری (آکوامن)، امبر هرد در نقش ملکه مرا، پاتریک ویلسون در نقش اورم ماریو (اوشن مستر)، نیکول کیدمن در نقش آتلانا (مادر آکوامن)، یحیی عبدل متین دوم در نقش بلک مانتا، تمورا موریسون در نقش توماس کوری (پدر آکوامن)، ویلم دفو در نقش نیودیس ولکو، دولف لاندگرن در نقش شاه نرئوس، لودی لین در نقش مارک، گراهام مک‌تاویش، رندل پارک در نقش دکتر استیون شین و مایکل بیچ در نقش جسی کین (پدر بلک مانتا)، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم Aquaman حضور دارند و به ایفای نقش پرداخته‌اند. کارگردانی این فیلم بر عهده جیمز وان بوده است.


منبع Comicbookmovie
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده