// شنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵

قهرمانان چهارمین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران مشخص شدند

به دنبال برگزاری مسابقات فینال رقابت‌های چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران در شب گذشته، قهرمانان رشته‌های فیفا 18، PES2018 و کوییز آو کینگز مشخص شدند.

شب گذشته در نهایت با برگزاری مسابقات فینال در سه رشته فیفا 18، PES 2018 و کوییز آو کینگز، پرونده چهارمین لیگ بازی های رایانه ای ایران بسته شد و جوایزی به هر یک از قهرمانان اهدا شد. امسال تعداد شرکت‌کنندگان لیگ با رشدی حدودا ۷۰ درصدی مواجه بود و بیش از ۱۲ هزار نفر در این دوره شرکت کردند. در لیگ چهارم بیش از ۲۰ هزار بازی انجام شد و با توجه به امکان شرکت بانوان در تمامی رشته‌ها شاهد حضور بیش از ۲۰۰۰ بازیکن زن بودیم.

دوره چهارم لیگ در رشته‌های فوتبالی شامل PES 2018 و فیفا 18 روی کنسول‌ ایکس‌باکس 360، پلی‌استیشن 4 و پی‌سی، رشته کلش رویال به عنوان بازی موبایلی خارجی، رشته کانتر استرایک در بخش تیمی و رشته‌های پسرخوانده و کوییز آو کینگز در بخش بازی‌های موبایلی ایرانی برگزار شد. برگزارکنندگان . بازی ایرانی موبایلی کوییز آو کینگز همچون سال گذشته در این رویداد حضور داشت و بازی پسرخوانده نیز به عنوان یک بازی ایرانی پرطرفدار در پلتفرم موبایل برای اولین‌بار حضور در لیگ را تجربه کرد. در لیگ چهارم بازی‌های ایرانی توانستند بیش از 5 هزار شرکت‌کننده را با خود همراه کنند و رشته کوییز آو کینگز پرطرفدارترین بازی‌ لیگ امسال بود.

برترین بازیکنان و تیم‌ها در چهارمین دوره لیگ بازی‎های رایانه‌ای

در لیگ امسال محمد جواد سیفی‌تبار به مقام قهرمانی رشته کلش رویال رسید و محسن گندم‌کار قهرمان بازی ایرانی پسرخوانده شد. در مسابقات کانتر استرایک فینال بین دو تیم VivA و SinisteR برگزار شد که تیم VivA موفق شد با شکست رقیب در میان ۲۸ تیم شرکت‌کننده به مقام اول مسابقات کانتر برسد.

چهارمین لیگ بازی های رایانه ای IGL 2018

اما سرنوشت نفرات برتر رشته‌های کوییز آو کینگز، FIFA18 و PES 2018 به روز پایانی مسابقات گره خورد. در مراسم اختتامیه چهارمین دوره لیگ بازی‌‎های رایانه‌ای که با اجرای مزدک میرزایی برگزار شد و با حضور حسن کریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همراه بود، قهرمانان این رشته‌ها هم مشخص شدند. براین اساس از میان 8 بازیکن نهایی رشته PES 2018 که دو نفر آن‌ها از بخش‌های پی‌سی و ایکس‌باکس 360 و ۶ نفر آن‌ها از مسابقات کنسول پلی‌استیشن 4 انتخاب شده بودند، دانیال اسدی و محمدحسین عچرش به فینال مسابقات راه یافتند. نهایتا عچرش موفق شد با شکست رقیب قهرمان PES 2018 ایران شود. همچنین محمد جوادی تقوی موفق شد روی سکوی سوم این رشته بایستد.

در رشته فیفا 18 نیما صادقی و محمد کمالی بازی فینال را برگزار کردند. این بازی نهایتا به نفع نیما صادقی پایان یافت و این بازیکن موفق شد در رشته فیفا 18 مقام قهرمانی را کسب کند. علیرضا بویری و محمدنوید بهوند مشترکا به مقام سوم این رشته از مسابقات چهارمین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای دست یافتند.

چهارمین لیگ بازی های رایانه ای IGL 2018

اما در نهایت و در دقایق پایانی مراسم اختتامیه شاهد برگزاری فینال پرمخاطب‌ترین رشته امسال یعنی بازی ایرانی کوییز آو کینگز بودیم. مهرشاد افراسیابی و شهاب محتشمیان دو شرکت‌کننده‌ای بودند که موفق شدند پس از مجموعه‌ای بازی نفس‌گیر در میان بیش از پنج هزار شرکت‌کننده به مسابقه فینال برسند. نهایتا مهرشاد افراسیابی توانست در یک رقابت حساس و هیجان‌انگیز رقیب خود شهاب محتشمیان را شکست دهد و به عنوان قهرمان رشته کوییز آو کینگز شناخته شود. بابک رامین‌نیا مقام سومی این رشته را به خود اختصاص داد.

مسابقات چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران از ششم تا شانزدهم شهریور با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، شرکت مکعب و سامسونگ در برج میلاد برگزار شد. زومجی همچنین گزارش ویدیویی ویژه‌ای را از چهارمین لیگ بازی های رایانه‌ای ایران تهیه کرده است که بزودی در سایت منتشر خواهد شد.

چهارمین لیگ بازی های رایانه ای IGL 2018


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده