// شنبه, ۱۸ فروردین ۹۷ ساعت ۰۹:۰۱

پاپای (Popeye) که در ایران با نام ملوان زبل شناخته می‌شود یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌ های کارتونی است که به تازگی اکشن فیگور زیبایی از آن ارائه شده است.

ملوان زبل ظاهر عجیب و غریبی دارد، اما مثل اکثر شخصیت‌های کارتونی دهه ۱۹۳۰ میلادی خیلی دوست‌داشتنی و بامزه است. به همین خاطر شرکت اسباب‌بازی Mezco Toys یک مدل واقعی و زیبا از این شخصیت را طراحی کرده و به عنوان اکشن فیگور پیش‌فروش کرده است. این اکشن فیگور که ظاهر فوق‌العاده جذابی دارد از قطعات زیادی تشکیل شده است؛ دو سر متفاوت برای ملوان زبل طراحی شده که یکی از آنها چهره عصبانی او را نشان می‌دهد و دیگری قیافه‌ای بانمک‌تر دارد. همچنین دو قوطی اسفناج که یکی بسته و دیگری باز است، به همراه شش پیپ چوبی که سه تا از آنها دود هم دارند جزو قطعات قابل تعویض این اکشن فیگور هستند.

همراه این مجسمه یک کیسه مخصوص ملوانی، دوربین تک‌چشمی، دو نوع کلاه متفاوت، یک قطب‌نما و هفت حالت دست مختلف نیز برای ملوان زبل عرضه خواهد شد. این اکشن فیگور که در ادامه تصاویرش را مشاهده می‌کنید ۱۴ سانتی‌متر طول دارد و علاقه‌مندان می‌توانند با پرداخت مبلغ ۸۰ دلار آن را از وب‌سایت Mezco Toys پیش‌خرید کنند. گفته می‌شود که این اکشن فیگور اواخر سال جاری میلادی عرضه می‌شود.

Popeye

شخصیت ملوان زبل یا همان پاپای اولین بار در سال ۱۹۲۹ و در یک داستان مصور معرفی شد. این شخصیت از سال ۱۹۳۳ وارد انیمیشن‌های سریالی شد و پس از آن به شهرت زیادی دست یافت. ملوان زبل در داستان‌های کارتونی عاشق یک دختر به نام آلیو است و معمولا با یک ملوان درشت‌هیکل به نام بلوتو درگیر می‌شود. هر بار که بلوتو مزاحم آلیو می‌شود، ملوان زبل تلاش می‌کند تا با او مقابله کند و نهایتا با خوردن یک قوطی اسفناج نیروی مضاعف می‌گیرد و بلوتو را شکست می‌دهد. ملوان زبل خلق‌و‌خوئی شبیه ملوان‌های واقعی دارد و همیشه یک پیپ چوبی گوشه دهانش دیده می‌شود.

در سال ۱۹۸۳ کمپانی نینتندو یک بازی با محوریت ملوان زبل به نام Popeye را برای دستگاه‌های آرکید عرضه کرد. این بازی سبک پلتفرمر داشت، اما برخلاف اکثر بازی‌های این سبک، شخصیت اصلی آن نمی‌توانست بپرد و فقط با ضربه مشت باید دشمنان و موانع را از سر راه برمی‌داشت. جالب است بدانید که ملوان زبل ابتدا قرار بود در بازی Donkey Kong حضور داشته باشد، اما چون در آن زمان نینتندو نتوانست حق استفاده از این شخصیت را به‌دست آورد، حضور او در بازی منتفی شد.


منبع IGN

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده