// یکشنبه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۲

الکترونیک آرتز: Star Wars Battlefront هنوز میلیون ها بازیکن دارد

بنا به گفته الکترونیک آرتز، کماکان میلیون‌ها نفر در حال تجربه بازی شوتر آنلاین Star Wars: Battlefront هستند. با زومجی و جزئیات خبر همراه باشید.

Electronic Arts، ناشر بزرگ و پرآوازه بازی‌های ویدیویی، چندی پیش گزارش مالی سه ماهه خود منتهی به ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر) را منتشر و اعلام کرد که در این بازه زمانی، ۶/۶ میلیون نفر بازی آنلاین شوتر Star Wars: Battlefront را که توسط استودیو دایس ساخته شده، تجربه کرده‌اند.

عدد اعلام شده توسط الکترونیک آرتز، کمی باعث تعجب همگان شده بود زیرا بازی استار وارز: بتلفرانت پس از عرضه اولیه‌اش، طرفداران خود را به دلیل کمبود عمق در گیم‌پلی و نبود محتوای هیجان‌انگیز از دست داده بود و این مسئله با عددی که EA اعلام کرده بود، کمی در تناقض بود. با این حال اگر بخواهیم وارد جزئیات بشویم، در می‌یابیم که در این بازه زمانی سه ماهه و از تاریخ ۱۳ تا ۱۵ می (۲۴ تا ۲۶ اردیبهشت) سال میلادی جاری، بسته الحاقی Outer Rim این بازی که دومین بسته الحاقی آن محسوب می‌شود،‌ کاملا به صورت رایگان در اختیار تمام بازیکنان قرار گرفت و این مسئله تعداد بازیکنان بازی را افزایش داد. 

اگر بخواهیم نگاه دقیق‌تری به آمار ارائه شده توسط EA بیندازیم، با سر زدن به وب‌سایت swbstats.com که آمار بازیکنان بازی Star Wars Battlefront را ارائه می‌کند، متوجه می‌شویم که در لحظه نوشتن این مطلب، حدود ۲۳ هزار نفر برروی پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در حال تجربه بازی هستند. این تعداد در نوبه خود تعداد کمی محسوب نمی‌شود اما اگر آن را با بازی دیگر DICE یعنی بتلفیلد مقایسه کنیم و به وب‌سایت bf4stats.com سری بزنیم، می‌بینیم که تعداد بازیکنان این بازی که در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است، باز هم در لحظه نوشتن این مطلب، بیش از ۸۰ هزار نفر است.

در ادامه این گزارش مالی،‌ الکترونیک آرتز اعلام کرد که مجموعه بتلفیلد در این بازه زمانی مجموعا ۱۱/۵ میلیون بازیکن داشته است.

در انتها این سوال مطرح می‌شود که چه چیزی باعث می‌شود طرفداران دنیای بازی و جنگ ستارگان که تعداد آنها کم هم نیست، کماکان به بازی بازگردند. پاسخ این سوال نیز بسیار ساده است. الکترونیک آرتز و دایس باید سعی کنند تا محتوای بیشتری را به خصوص برای کسانی که Season Pass بازی را خریداری کرده‌اند، ارائه کنند. تا به حال دو بسته الحاقی Outer Rim و Bespin برای این بازی عرضه شده است و بسته الحاقی بعدی هم Death Star نام دارد و این بسته الحاقی می‌تواند بسیاری از بازیکنان را به تجربه مجدد بازی ترغیب کند زیرا هم دث استار را به بازی اضافه می‌کند و هم شخصیت محبوب چوباکا با این بسته الحاقی به بازی اضافه می‌شود.

با تمام این اوصاف، چندی پیش Electronic Arts خبر ساخت بازی Star Wars: Battlefront 2 را تایید کرد و افزود که این بازی قرار است در سال ۲۰۱۷ عرضه شود. در جلسه پرسش و پاسخی که جریان جلسه مالی الکترونیک آرتز برگزار شد، اندرو هاوس، رئیس این کمپانی، اعلام کرد که از عملکرد بازی استار وارز بتلفرانت رضایت کامل دارد و نسبت به آینده این مجموعه خوشبین است:

 فیلم‌های این مجموعه در سال‌های آینده اکران می‌شوند و در این مدت جامعه طرفداران Star Wars گسترده‌تر می‌شود و ما نیز سعی خواهیم کرد که محتوا و تجربیات جدیدی را برای این طرفداران ارائه کنیم. 

ما نیز سعی داریم که با دنیای جنگ ستارگان هم‌سو شویم و فکر می‌کنیم این یک رابطه برد برد برای ما و طرفداران خواهد بود. 


منبع Eurogamer

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده