نویسنده: محسن بیگی نیا
// پنجشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۲

بازی Dead Rising 4 روند کُندتری را نسبت به نسخه قبلی خود خواهد داشت

به گفته‌ی شرکت کپکام (Capcom) بازی Dead Rising 4 ضمن نزدیک‌تر شدن به ریشه‌های سری روند آهسته‌تری را نسبت به Dead Rising 3 خواهد داشت.

عرضه‌ی Dead Rising 4 در ماه دسامبر با دهمین سالگرد عرضه‌ی اولین نسخه‌ی سری Dead Rising مصادف خواهد بود. زمانی که ما برای اولین بار در نقش فرانک وست، عکاس خبری، در شهر ویلامیت ایالت کولورادو به انجام بازی پرداختیم. استودیوی کپکام، سازنده‌ی سری Dead Rising، امیدوار است با عرضه‌ی این نسخه از بازی بتواند ریشه‌های ترسناک سری را با دستاوردهای جدیدش ترکیب کند. برایس کوکران، تهیه کننده‌ی اجرایی بازی، هفته‌ی گذشته در مصاحبه‌ای به سایت گیم‌اسپات گفته است:

ما اکنون سعی داریم که همه خصوصیات را با یکدیگر ادغام کنیم. بازی هنوز هم سرعت بالایی دارد، اما مقداری کندتر [از Dead Rising 3] خواهد بود. ما کارهای بیشتری روی مکان‌های قابل گشت و گذار انجام داده‌ایم و به سیستم فاضلاب شهر ویلامیت نیز پرداخته‌ایم.

بازگشت به شهر ویلامیت، که در رشته کوه‌های راکی واقع شده، و همچنین بازگشت مجدد فرانک وست به عنوان قهرمان Dead Rising 4 از جمله اشاره‌های مستقیم سازندگان به بازی اول سری هستند. سازندگان تلاش کرده‌اند تا با بازگرداندن این شخصیت از علاقه‌ی طرفداران نسبت به او قدردانی کنند و همچنین رویکردی مناسب‌تر را برای اکتشاف دنیای بازی فراهم کنند. کوکران در این خصوص گفته است:

ما محقق و عکاس خبری نسخه‌ی اول Dead Rising را باز گرداندیم و او شما را در طول بازی به پیش خواهد برد. این تماماً در خصوص فهمیدن داستان ویلامیت است. شما این انتخاب‌‎ها را پیش روی خودتان دارید: «آیا من می‌خواهم به انجام مأموریت‌ها بپردازم؟ آیا من می‌خواهم مأموریت‌های جانبی را انجام دهم؟ یا اینکه فقط می‌خواهم با انجام بازی سرگرم شوم؟»

|

هیچ یک از این صحبت‌ها بدین معنی نیست که شما در طول چند دقیقه هزاران زامبی را نخواهید کشت. کوکران به لباس‌های مکانیکی جدید Dead Rising 4 اشاره کرد که وست می‌تواند خودش آنها را بسازد. به عنوان مثال او می‌تواند یک راکت انداز را روی یکی از شانه‌هایش و یک مینی-گان را روی شانه‌ی دیگر بگذارد، ترکیبی که از نظر کوکران اولیه به حساب می‌آید. وست همچنین می‌تواند لباس مکانیکی‌اش را با دستگاه یخ‌ساز ترکیب و گردبادی از یخ‌های بنفش و آبی را به سمت زامبی‌ها پرتاب کند. کوکران گفته است:

این همچنان یک بازی زامبی محور سرگرم کننده است. ما خودمان را جدی نمی‌گیریم و این موضوع با Dead Rising 4 تغییری نخواهد کرد. صرفاً روندهای پیشروی در بازی بیشتر شده‌اند تا اگر خواستید تجربیات متنوع‌تری داشته باشید.

Dead Rising 4 در ۶ دسامبر ۲۰۱۶ (۱۶ آذر ۱۳۹۵) برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی دارای ویندوز 10 به صورت انحصاری زمانی عرضه خواهد شد. در نهایت دارندگان کنسول پلی‌استیشن 4 نیز  خواهند توانست این بازی را تجربه کنند. همچنانکه شرکت کپکام به تازگی اعلام کرده ریمستر بازی Dead Rising برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و پی‌سی عرضه خواهد شد. این در حالی است که  نسخه ریمستر Dead Rising 2 تنها روی کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان قابل بازی خواهد بود.


منبع GameSpot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده