نویسنده: افشین پیروزی
// سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۸

یک فوتبالیست حرفه‌ای به منظور شرکت در مسابقات FIFA از فوتبال خداحافظی کرد

وندل لیرا، فوتبالیست حرفه‌ای که در سال ۲۰۱۵ جایزه پوشکاش را دریافت کرد، برای اینکه بتواند در مسابقات بازی FIFA شرکت کند، از فوتبال خداحافظی کرد. با زومجی همراه باشید.

علاقه‌مندان به ورزش فوتبال قطعا با نام وندل لیرا آشنا هستند؛ بازیکنی که در سال ۲۰۱۵ توانست جایزه پوشکاش را برای زیبا‌ترین گل سال دریافت کند. حال این بازیکن که فصل گذشته در تیم ویلا نووا برزیل حضور داشت، رسما از دنیای فوتبال خداحافظی کرده است. اما مساله‌ای که این خبر را به بازی‌های ویدیویی مرتبط می‌کند، دلیل لیرا برای خداحافظی از فوتبال است. وی که در بازی FIFA استعداد بسیار بالایی دارد، تصمیم گرفته تا در ۲۷ سالگی فوتبال واقعی را کنار گذاشته و رویای خود را برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای و قهرمان بازی فیفا دنبال کند. لیرا در این مورد گفت:

رویای من تبدیل شدن به بهترین بازیکن FIFA جهان است. البته مصدومیت‌های متوالی هم در تصمیمم برای خداحافظی من از فوتبال بی‌تاثیر نبود، ولی دلیل اصلی تبدیل شدن به بهترین بازیکن فیفا است.

البته لیرا توانایی‌هایی بالایی هم در زمینه فیفا دارد. وی در سال ۲۰۱۵ و پس از برنده شدن جایزه پوشکاش، توسط عبد‌العزیز الشهری، قهرمان فیفا در مسابقات FIWC 2015، به چالش فیفا بازی کردن دعوت شد و توانست این بازیکن عربستانی را با نتیجه ۶ بر ۱ شکست دهد. همین مساله هم باعث شد تا الکترونیک آرتز از لیرا برای شرکت در مسابقات FIWC دعوت کند. لیرا همچنین اعلام کرده که قصد دارد یک کانال یوتیوب باز کند و مهارت‌های خود در بازی فیفا را در آن به اشتراک بگذارد.


منبع Wikipedia VG247
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده