// شنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲

سونی ۴۳/۵ میلیون پلی استیشن 4 را به خرده فروشی ها ارسال کرده است

گزارش مالی منتشر شده‌ی سونی (Sony) نشان می‌دهد که آنها موفق شده‌اند ۴۳/۵ میلیون پلی‌استیشن 4 را به خرده فروشی‌ها ارسال کنند.

 همانطور که سونی به ساخت پلی‌استیشن 4 ادامه می‌دهد، مردم هم به خرید آن ادامه می‌دهند. فروش پلی‌استیشن 4 به خرده فروشی‌ها از مرز ۴۳/۵ میلیون واحد گذشته است، هر چند این آمار نشان دهنده‌ی کنسول‌های فروخته شده به مصرف کنندگان نیست. پلی‌استیشن 4 پرفروش‌ترین کنسول حال حاضر در صنعت بازی ۹۹/۶ میلیارد دلاری گیمینگ است و همین موضوع هم باعث شده تا درآمد بخش «بازی و سرویس‌های آنلاین» این شرکت در سه ماهه‌ی مالی منتهی به ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر) رکورد جدیدی ثبت کند.

سونی در ماه می تأیید کرد که ۴۰ میلیون کنسول را به مصرف کنندگان فروخته است. این اتفاق کمتر از دو ماه پس از اعلام فروش ۴۰ میلیون کنسول به خرده فروشی‌ها رخ داد، پس شما می‌توانید انتظار داشته باشید که تعداد کنسول‌های فروخته شده به مصرف کنندگان هم در آینده‌ی نزدیک به ۴۳/۵ میلیون برسد.

سونی همچنین تأیید کرد که انتظار دارد تا پایان سال مالی ۲۰۱۶ ۲۰ میلیون پلی‌استیشن 4 دیگر را به مصرف کنندگان بفروشد. تا کنون و در سه ماهه مالی اول آنها ۳/۵ میلیون کنسول فروخته‌اند و این بدان معناست که آنها انتظار دارند تا قبل از ۳۰ مارس ۲۰۱۷، ۱۶/۵ میلیون کنسول را بفروش برسانند. با در نظر گرفتن تعطیلات پایان سال این هدف هنوز هم دست یافتنی به نظر می‌رسد.

playstation profit

سونی قصد دارد تا در ابتدای فصل پاییز هدست پلی‌استیشن VR خودش را عرضه کند. این امر می‌تواند باعث شود تا علاقه‌ی بیشتری نسبت به پلتفرم آنها ایجاد شود و فروش محصولات آنها در بین مصرف کنندگانی که هنوز نسبت به این تکنولوژی کنجکاو هستند افزایش یابد.

در نهایت، سونی روی پلتفرم قوی‌تری با اسم رمز پلی‌استیشن نئو کار می‌کند. این وسیله توانایی نمایش فیلم‌های 4k را دارد و به طور بالقوه می‌تواند تا قبل از پایان سال مالی ۲۰۱۶ عرضه شود. این استراتژی نه تنها منجر به سرمایه گذاری دوباره‌ی برخی از دارندگان فعلی پلی‌استیشن 4 می‌شود، بلکه این امکان را به سونی خواهد داد تا با عرضه‌ی مدل گرانتر در فروشگاه‌ها میانگین قیمت پلی‌استیشن 4 را نیز افزایش دهد.


منبع Venturebeat

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده