// شنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۳

راهنمای استفاده و سوالات متداول هدست پلی استیشن VR منتشر شد

در حالی که کمتر از سه ماه تا عرضه هدست پلی‌استیشن VR باقی مانده است، کمپانی سونی امروز راهنما و سوالات متداول این هدست را منتشر کرد. با زومجی همراه باشید.

در کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی سال ۲۰۱۴ بود که کمپانی سونی، هدست واقعی مجازی خود را با اسم رمز پروژه مورفیوس معرفی کرد و حدود یکسال بعد اعلام شد که این هدست پلی‌استیشن VR نام دارد. این محصول هم‌اکنون به یکی از موردانتظارترین گجت‌های صنعت بازی‌های ویدیویی تبدیل شده است، زیرا از طرفی فناوری واقعیت مجازی طرفداران بسیاری در اقصی نقاط جهان دارد و از طرف دیگر دارای ویژگی‌ها و امکانات متعددی است که تجربه‌ای لذت‌بخش را رقم می‌زند. اما هدست پلی‌استیشن VR به مانند هر محصول دیگری دارای یک سری محدودیت‌ها بوده و همچنان سوالات سوالات زیادی در رابطه با آن بی‌پاسخ مانده است. به همین منظور کمپانی سونی در قالب پستی در وبلاگ پلی‌استیشن آسیا راهنما و سوالات متداول این هدست را منتشر کرده است.

اولین موردی که در راهنمای هدست پلی‌استیشن VR به آن اشاره می‌شود، ملزومات سخت‌افزاری این هدست است که عبارتند از کنسول پلی‌استیشن 4 و دوربین پلی‌استیشن. همچنین به دلیل استفاده برخی بازی‌ها از کنترلرهای حرکتی پلی‌استیشن Move، در اختیار داشتن این کنترلر و اتصال به شبکه پلی‌استیشن به منظور دانلود نرم‌افزار از فروشگاه مجازی پلی‌استیشن، پیشنهاد می‌شود. کمپانی سونی به علاقه‌مندان توصیه می‌کند که پیش از خریداری، این هدست را در فروشگاه‌ها یا رویدادهای آزمایشی مرتبط امتحان کنند. این کمپانی در این باره چنین نوشته است:

هدست پلی‌استیشن VR از فناوری دید سه‌بعدی بهره می‌برد. به این دلیل تفاوت‌های فردی در مشاهده گرافیک‌ سه‌بعدی و احساس حاصل از پوشیدن هدست، لطفا قبل از خریداری در فروشگاه‌ها یا رویدادهای آزمایشی مرتبط هدست پلی‌استیشن VR را امتحان کنید.

بر طبق راهنمای استفاده پلی‌استیشن VR، این هدست در حدود ۶ متر مربع فضا احتیاج داشته و بازیکنان در هنگام استفاده از آن باید نشسته باشند. جزئیات بیشتر را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

فضای موردنیاز Playstation VR

یکی از سوالاتی که همواره ذهن علاقه‌مندان به فناوری واقعیت مجازی را به خود مشغول کرده است، امکان استفاده از این فناوری در حال به چشم داشتن عینک است. در سوالات متداول هدست پلی‌استیشن VR در پاسخ به این سوال گفته شده است که علی‌رغم وجود تفاوت‌های فردی این امکان وجود دارد. در ادامه کمپانی سونی توضیحاتی در مورد سه حالت بازی با استفاده هدست پلی‌استیشن VR ارائه می‌دهد:

  • Social Screen: در این حالت می‌توانید با اعضای خانواده و دوستان به بازی بپردازید.
  • Mirroring Mode: در این حالت دقیقا محتوایی که بر روی هدست نمایش داده می‌شود، بر روی نمایشگر مجزا به نمایش درمی‌آید.
  • Separate Mode: در این حالت بازیکن با استفاده از هدست می‌تواند با دیگر بازیکنانی که از طریق تلویزیون بازی را مشاهده می‌کنند، به دو صورت همراه یا علیه یکدیگر به بازی بپردازد.

اما امکانات هدست پلی‌استیشن VR تنها به بازی‌هایی که از این فناوری پشتیبانی می‌کنند، ختم نمی‌شود. با استفاده از حالت Cinematic می‌توانید محتواهایی از جمله ویدیوها و بازی‌هایی را که از فناوری واقعیت مجازی پشتیبانی نمی‌کنند در قالب نمایشگر بزرگی که در فضای مجازی قرار دارد، مشاهده کنید. هدست پلی‌استیشن VR از تصاویر و ویدیوهای ۳۶۰ درجه نیز پشتیبانی می‌کند.

در انتها کمپانی سونی به این نکته اشاره کرده است که هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن VR برای رده سنی ۱۲ سال و بالاتر طراحی شده است و افراد زیر ۱۲ سال مجاز به استفاده از این هدست نیستند. پیش از این اعلام شده بود که پلی‌استیشن VR در تاریخ ۱۳ اکتبر ۲۰۱۶ (۲۲ مهر ۱۳۹۵) با قیمت ۳۹۹ دلار عرضه می‌شود. همچنین بازی Driveclub VR به عنوان بازی زمان عرضه این هدست تایید شد.


منبع GameSpot

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده