// پنجشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۲

شوهی یوشیدا: پلی استیشن نئو باعث کاهش طول عمر پلی استیشن 4 نخواهد شد

شوهی یوشیدا، رییس استودیو‌های جهانی سونی، اعلام کرده که عرضه نسخه ارتقا یافته پلی‌استیشن 4 که با اسم رمز «پلی‌استیشن نئو» ساخته می‌شود، باعث نخواهد شد تا کنسول فعلی این کمپانی طول عمر کم‌تری داشته باشد. با زومجی همراه باشید.

شوهی یوشیدا، طی مصاحبه اخیری که با سایت گیمزوِلت داشت، راجع به نسخه ارتقا یافته کنسول پلی‌استیشن 4 اطلاعاتی ارائه و اعلام کرد که این کنسول باعث کوتاه‌تر شدن عمر پلی‌استیشن 4 فعلی نخواهد شد. وی گفت:

نسخه ارتقا یافته کنسول نسل هشتمی ما کماکان یک پلی‌استیشن 4 است و به همین دلیل باعث نخواهد شد تا عمر کنسول فعلی کوتاه‌تر شود.

صحبت‌های یوشیدا هم راستا با صحبت‌های اندرو هاوس در زمان تایید رسمی ساخته شدن نسخه ارتقا یافته پلی‌استیشن 4 است. وی در آن زمان اعلام کرده بود که کنسول جدید نه به منظور جایگزینی که با هدف تکمیل کردن کنسول فعلی عرضه خواهد شد. به این صورت که علاقه‌مندان به داشتن کنسولی قوی‌تر با توانایی ارائه جلوه‌های بصری بهتر و رزولوشن 4K می‌توانند با پرداخت پول بیشتر کنسول ارتقا یافته را خریداری کنند و افرادی هم که دوست ندارند مبلغ زیادی برای کنسول خرج کنند، می‌توانند از نسخه فعلی آن استفاده کنند. همچنین تمامی بازی‌ها برای هر دو کنسول عرضه خواهند شد و «نئو» بازی انحصاری نخواهد داشت.

سونی همچنین چندی پیش تایید کرد که نمایش‌های زیبای بازی‌های مثل God of War یا Detroit: Become Human در جریان نمایشگاه E3 2016، همگی بر روی نسخه فعلی پلی‌استیشن 4 بود که نشان می‌دهد این کنسول هنوز هم توان خوبی برای اجرای بازی‌ها دارد. به هر حال هر دو کمپانی سونی و مایکروسافت با تایید عرضه نسخه‌های جدید کنسول‌های نسل هشتمی خود کاری کردند که در نسل‌های گذشته کنسول‌های خانگی سابقه نداشت و باید منتظر ماند و دید واکنش طرفداران به این کنسول‌های ارتقا یافته چه خواهد بود.

منبع: GameSpot


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده