// سه شنبه, ۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۲

کمپانی سازنده بازی Clash of Clans به مالکیت کمپانی تنسنت درآمد

بر طبق گزارش‌های منتشر شده کمپانی چینی تنسنت در نهایت توانست مالکیت کمپانی سوپرسل، سازنده بازی‌های Clash of Clans و Clash Royale را تصاحب کند. با زومجی همراه باشید.

مقالات مرتبط

هنوز چند ساعتی از انتشار خبری مبنی بر تصمیم کمپانی چینی تنسنت در جهت خرید سهام کمپانی سوپرسل از کمپانی ژاپنی سافت‌بانک نگذشته است که بر طبق جدیدترین گزارش وال استریت ژورنال، کمپانی تنسنت با پرداخت ۸٫۶ میلیارد دلار توانسته است ۸۴٫۳ درصد از سهام کمپانی سوپرسل را در اختیار بگیرد. کمپانی هلدینگ تنسنت در زمینه‌های مخلتفی از جمله خدمات شبکه‌های اجتماعی، تجارت الکترونیک، وب‌سایت‌های اینترنتی و بازی‌های ویدیویی فعال است و هم اکنون علاوه بر کمپانی سوپرسل، مالکیت کمپانی‌های رایوت گیمز، سازنده بازی League of Legends و ۴۸٫۴ درصد از سهام کمپانی اپیک گیمز، سازنده مجموعه‌های Gears of War و Unreal Tournament را در اختیار دارد.

کمپانی سوپرسل پیش از اینکه تحت مالکیت کمپانی تنسنت دربیاید، به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه کمپانی  سافت‌بانک به حیات خود ادامه می‌داد. این کمپانی فعال در حوزه مخابرات که دفتر اصلی آن در کشور ژاپن قرار دارد، در سال ۲۰۱۳ با پرداخت ۱٫۵ میلیارد دلار بیش از نیمی از سهام کمپانی سوپرسل را به دارایی‌های خود اضافه کرده است. قرارداد بین کمپانی‌های سافت‌بانک و تنسنت و در نتیجه واگذاری سوپرسل به این کمپانی چینی، در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ و طی چند مرحله نهایی خواهد شد.

کمپانی تنسنت اعلام کرده است تیم مدیریتی فعلی سوپرسل همچنان در سمت خود باقی خواهند ماند و به فعالیت مستقل خود ادامه خواهند داد. ایلکا پانانین، در قالب پستی به نام «فصل بعد» در وبلاگ کمپانی سوپرسل اعلام کرده است که این کمپانی در بخش آغازین مسیری قرار دارد که وی امیدوار است که به سفری طولانی بیانجامد:

برای ما اعضای کمپانی سوپرسل، امروز به مثابه آینده‌ای است که از ابتدا برای این کمپانی در نظر داشتیم. ما کمپانی سوپرسل را با این هدف تاسیس کردیم که بازی‌های فوق‌العاده‌ای بسازیم که مردم تمام دنیا تا ده‌های متوالی از انجام آن‌ها لذت ببرند. ما بسیار خوش‌شانس هستیم که در طی شش سال، چهار بازی محبوب عرضه کردیم که هم اکنون بیش از ۱۰۰ میلیون نفر روزانه به تجربه آن‌ها مشغول هستند.

مدیرعامل های سوپرسل و تنسنت ایلکا پانانین، مدیرعامل سوپرسل و مارتین لائو، مدیرعامل تنسنت

اما فراتر از این، ما آینده‌ای را متصور می‌شویم که بازی‌های فعلی و آینده ما به عنوان جزئی از تاریخچه بازی‌های ویدیویی شناخته شوند و تا مدت‌ها این لقب را حفظ کنند. اگر این برنامه بلند مدت ما را درک کنید، متوجه خواهید شد که ما هنوز در مراحل آغازین مسیری هستیم که امیدوارم به سفری بسیار طولانی تبدیل شود.

تبدیل شدن به یک کمپانی سهامی عام برای کمپانی کوچک و منحصربه‌فرد ما مسلما مفید واقع خواهد شد، زیرا مسائل مالی بخش کوچکتری از تمرکز ما را به خود اختصاص خواهند داد. در عین اینکه ما استقلال کمپانی سوپرسل را حفظ می‌کنیم، همکاری با کمپانی تنسنت مزیت‌های متعددی را به همراه خواهد داشت: به عنوان بخشی از قرارداد با این کمپانی، کارمندان کمپانی سوپرسل می‌توانند سهام خود را به فروش برسانند (هریک از کارمندان بخشی از سهام کمپانی را در اختیار دارد). کمپانی بی‌نظیری که به واسطه تلاش‌های بی‌وقفه همکاران ما ایجاد شده است، هم‌اکنون در بازار جهانی در مجموع ‍۱۰٫۲ میلیارد دلار ارزش دارد.

از بازی‌های کمپانی سوپرسل می‌توان به بازی‌های Hay Day، Boom Beach، Clash Royale و Clash of Clans اشاره کرد. بازی Clash of Clans، بدون شک یکی از محبوب‌ترین بازی‌های پلتفرم موبایل است و روزانه پذیرای بیش از ۱۰۰ میلیون بازیکن از سراسر جهان است.

منبع: GameSpot


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده