نویسنده: افشین پیروزی
// چهار شنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۹

میزان فروش بازی‌ های کلاسیک سگا در استیم به ۳۵۰ هزار نسخه رسید

کمپانی سگا چندی پیش تعدادی از بازی‌های کلاسیک کنسول‌های سگا مگا درایو و سگا جنسیس را در فروشگاه استیم عرضه کرد که حال اعلام شده ۳۵۰ هزار نسخه از این بازی‌ها فروخته شده است. با زومجی همراه باشید.

سگا برای گیمر‌های قدیمی، اسمی بسیار خاطره‌انگیز است؛ چرا که در زمان نبود کنسول‌هایی مثل پلی‌استیشن یا ایکس‌باکس، این کنسول‌های Sega و نینتندو بودند که گیمر‌ها را برای ساعت‌های با بازی‌هایی مثل Sonic و Streets of Rage و صد‌ها بازی دیگر سرگرم می‌کردند. سگا در تاریخ ۹ اردیبهشت تعدادی از بازی‌های کلاسیک خود را که شامل آثاری مثل نسخه‌هایی از Sonic the Hedgehog و Streets of Rage و Golden Axe و Alex Kidd می‌شوند، بر روی فروشگاه استیم عرضه کرد تا طرفداران بتوانند مجددا آن‌ها را خریداری و تجربه کنند.

حال سگا اعلام کرده که تا به امروز و با گذشت کم‌تر از ۲۰ روز از عرضه بازی‌ها، ۳۵۰ هزار نسخه بازی کلاسیک در استیم فروخته است. جیمز شال، مدیر پخش دیجیتالی بازی های سگا در منطقه اروپا، ضمن اعلام این خبر گفت:

ما بسیار خوشحال هستیم که طرفداران در این حد از مجموعه بازی‌های کلاسیک ما حمایت می‌کنند. فروش ۳۵۰ هزار نسخه‌ای برای بازی‌هایی که بیش از ۲۰ سال عمر دارند، رقم خارق‌العاده‌ای است. این نشان می‌دهد که کنسول‌های سگا مگا درایو و جنسیس هنوز هم طرفداران زیادی دارند و البته کار افرادی که برای بازی‌ها ماد می‌سازند هم کاملا قابل تقدیر است.

از آنجایی که بازی‌ها بر روی فروشگاه استیم عرضه شده‌اند و از Steam Workshop پشتیبانی می‌کنند، افراد زیادی با ساخت ماد‌های مختلف ویژگی‌های جالبی به بازی‌ها اضافه کرده‌اند. برای مثال در نمونه‌ای، صدای فریاد تیم آلن در بازی Home Improvement، جایگزین صدای Death Cry بازی Streets of Rage شده است.

کمپانی سگا همان‌طور که اشاره کردیم، در گذشته بازی‌های بسیار بزرگی عرضه کرده که آمار ارائه شده نشان می‌دهد هنوز هم این بازی‌ها طرفداران زیادی دارند. با این حال در سال‌های اخیر شاهد افت این کمپانی ژاپنی بودیم که البته هاروکی ساتومی، مدیر اجرایی سگا، اعلام کرده هدف آن‌ها بهبود این شرایط است:

ما باید از این پس بیشتر به کیفیت بازی‌هایمان اهمیت بدهیم؛ چرا که اگر آثار ما فاقد کیفیت لازم باشند، همان بهتر که اصلا آن‌ها را منتشر نکنیم. سگا در دهه ۹۰ میلادی یک برند کاملا شناخته شده بود، ولی پس از آن کم‌کم اعتماد طرفداران به ما از بین رفت. ولی ما سعی خواهیم کرد تا دوباره این اعتماد را جلب کرده و خود را به عنوان یک برند مطرح کنیم.

در حال حاضر موردانتظار‌ترین بازی سگا Persona 5 است که چندی پیش اعلام شد در تاریخ ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) در کشور ژاپن و برای پلی‌استیشن 3 و پلی‌استیشن 4 عرضه می‌شود.

منبع: GameSpot


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده